Pixar Sanatçılarından Bol Ödüllü Bir Kısa Film; Borrowed Time

borrowed time

Başarılı Pixar sanatçılarından Andrew Coats ve Lou Hamou-Lhadj ikilisi, bu duygu yüklü ve bol ödüllü kısa film için birleştiler. İlk kez  14 ekimde, film festivalinde yayımlanan Borrowed Time, dijital mecralarda sürekli  oynar hale geldi.

Filmde Vahşi Batı’da yaşayan bir şerifin küçük yaşta yaşadığı travma anlatılıyor. Bu olaylar sonucu şerifin kendini affedişinin hikayesi.  Çıkaracağımız derslerden biri de, yaşanacak bazı kötü olayları bir türlü engelleyemeyecek olmamız.

İkili, Tisch Sanat Okulu’ndan mezun. Sinematografiye bakacak olursak Andrew Coats’un bulunduğu ekip; Ters Yüz, Rio ve Buz Devri 3: Dinozorların Şafağı; Lou Hamou-Lhadj’da  ise Oyuncak hikayesi 3 ve VOL-İ animasyon filmleri bulunuyor. Bu başarılı isimlerin üzerine bir de film yapımı için 5 yıllık emek eklenince de film ödüllere doyamıyor.
(Filmi aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.)

https://www.youtube.com/watch?v=6H9rFR8Qo_c

Yönetmenler film yapım sürecini anlatıyor;

“Film, yaptığın hataları itiraf etmek ve devam edebilecek gücü bulmakla ilgili. Klişe olan güçlü, kovboy tiplemesini aldık ve onun için duygusal olan bir durumun, batı görüntüsünde nasıl olacağına baktık. Ve daha sonra animasyonun dizayn aşamasına geçtik. Filmi gösterdiğimiz birçok festival ve arenada izleyenlerin tepkileri değişiyor ve bu iyi bir şey çünkü insanları düşünüyoruz anlamına geliyor.” şeklinde dile getiriyorlar.

 

 

 

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.