PKK, Kaçırdığı Öğretmenlerle İlgili Açıklama Yaptı

PKK Şırnak’ta kaybolan uzman çavuş ve kaçırılan öğretmenlerle ilgili açıklama yaptı. PKK örgüte yakın internet sitelerinden yaptığı açıklamada, Şırnak’ta kayıp olduğu belirtilen Uzman Çavuş Kemal Ekinci’yi kaçırdığını iddia etti.

Şırnak Çakırca Tugay Komutanlığı’nda görev yapan Uzman Çavuş Kemal Ekinci’yi kaçırdığını iddia etti yalnız ayrıntı vermedi. Uzman Çavuş’la ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

PKK geçen hafta itibarıyla kaçırdığı 12 öğretmenle ilgili de açıklama yaptı. Açıklamada öğretmenlerin bırakılması için yapılan kimi çağrılar ve öğretmen ailelerinin isteklerinin izlendiğini, ‘Bu kesimler merak etmesin ve gönüllerini rahat tutsunlar. Yakınları serbest bırakılacaktır.Talep gelmesi ve Kürdistan’da yürütülen asimilasyon politikalarında bir nefer olmayacaklarının garantisinin verilmesi durumunda bu öğretmenleri tarafsız bir sivil toplum örgütlerine teslim edeceğimizi kamuoyuyla paylaşırız.’ Denildi.

Diyarbakır’da ve Elazığ’da kaçırılan öğretmenlerin adları: Lice’nin Baharlı Köyü; Asker Öğretmen Mehmet Gözbaşı, Lice’nin Çavundur Köyü’nden Vekil Öğretmen Remzi Savaş, Hazro’nun Çiftlibahçe Köyü Ahmet Ürün, Lice’nin Birlik ve Dolunay Köyü Tekin Çakır, Talip Maçin, Ümit Eser, Tubay Yalçın, Merdal Aksoy; Elazığ’ın Arıcak İlçesi Yoğunbilek Köyü Gökhan Yıldız, Abdullah Karan, İhsan Sarıkaya ve İsmail Yücel.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.