PKK’lılar Cizre Komutanlığına Roketatarlarla Saldırdı

Fotoğraf: İHA
Fotoğraf: İHA

PKK’lılar Cizre Garnizon Komutanlığı’na eş zamanlı saldırı düzenledi. Roketatarlı ve silahlı saldırıda 1 vatandaş öldü, 3’ü uzman asker toplam 7 kişi yaralandı.

Edinilen bilgilere göre, Şırnak’ın Cizre ilçesi Nur Mahallesi’nde bulunan Garnizon Komutanlığı’na PKK’lılar tarafından mahalle aralarından roketatarlı ve silahlı saldırı düzenledi. 4 roketatarın isabet ettiği Garnizon Komutanlığı’nda bulunan askerlerin saldırıya anında karşılık vermesi ile çatışma çıktı. PKK’lılarla askerler arasında yaklaşık 2 saat süren çatışmada, olayların arasında kalan 39 yaşındaki DEDAŞ elemanı Mesut Sanrı hayatını kaybederken, 3’ü uzman asker toplam 7 kişi yaralandı. Çatışmada yaralanan Maruf Gözüngü (28), Umut Uçun (3), Halil Takin (19) ve ismi öğrenilemeyen bir kişi Cizre Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

PKK’LILAR POLİS ZIRHLI ARACINA DA ROKETLE SALDIRDI
Çatışmanın çıkması ile birlikte Emniyet Müdürlüğü’nden ilçe merkezine gelen 1 polis zırhlı aracına da PKK’lılar tarafından roketatarlı saldırı düzenledi. Ancak roket mermisi zırhlı aracın yanından geçerek boş bir alana isabet etti. Çatışma sonrası saldırıyı düzenleyen PKK’lıları yakalamak için geniş çaplı operasyon başlatıldı.

İHA

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.