Putin, Yangında Kül Olan Evlerin Yerine Yenilerini İnşa Ettirdi

Rusya Başbakanı Vladimir Putin, Nijni Novgorod bölgesinde yaz döneminde çıkan yangınlarda tamamıyla yok olan ve yeniden inşa edilen bir kasabada incelemelerde bulundu.

MOSKOVA– Rusya Başbakanı Vladimir Putin, Nijni Novgorod bölgesinde yaz döneminde çıkan yangınlarda tamamıyla yok olan ve yeniden inşa edilen bir kasabada incelemelerde bulundu. Tüm binaların kullanılamaz hale geldiği kasaba, iki aylık bir sürede yeniden inşa edildi. Çocuklar için kurulan parka giden Putin, küçük kızlar için imza verdi.

Verhnaya Vereya kasabası, yaz dönemi yangınlarında sembol haline gelmiş, 300’den fazla ev kullanılamaz hale gelirken, yüzlerce aile bölgeden tahliye edilmişti. Kasaba halkı ile kurulan bir çadırda sohbet eden Putin, yangınların ilk başladığında bir kadının gözyaşları içinde “Böyle olmamalıydı, daha iyi müdahale edilebilirdi” şeklindeki cümlelerini hatırladığını aktardı. Putin, şimdi daha iyisini yaptıklarını söyledi.

Yangınlarda yaşamını yitirenlerin yakınlarına da gerekli yardımların yapıldığını ifade eden Rusya Başbakanı, “Bunun elbette sevdiğimiz insanların yerini almasının mümkün olmadığının farkındayız” dedi. Diğer bölgelerde yapılan çalışmaları da canlı yayınla bağlanarak son durumları alan Putin, kış gelmeden yangında evlerini kaybedenlere gerekli yardımların ulaştırıldığını ifade etti. Ondan fazla bölgede inşa edilen 3 binin üzerinde ev sahiplerine teslim edildi.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.