Putin’e Hediye Edilen Köpek Rusya’da Tartışma Konusu Oldu

MOSKOVA– Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov’un Rusya Başbakanı Vladimir Putin’e hediye ettiği köpek yavrusu, Rusya’da tartışma konusu oldu. Putin’in resmi web sayfasında Rusya halkı yavru köpeğe isim bulmak için seferber olmuş durumda. Binlerce mailin gönderdiği listede en üst sırada duran ‘Balkan’ın Putin’in yavru köpeğinin ismi olması bekleniyor.

Başbakanlık basın merkezinden yapılan açıklamada, Putin’in Rusya halkından köpeğine isim vermek için yardımcı olmalarını istediği beliritlmişti. İlk ismi Yorgo olan Bulgar çoban köpeği yavrusu için Gazprom, Medved, T-Rex, Felix, Mumu, Nanoteknoloji ve Borus gibi çok ilginç isim önerileri de geldi.

Rusya halkının önemli bir kısmı yavru köpeğe isim verilmesi ile ilgili kampanyaya katılırken, Putin’in çok daha önemli işlerle ilgilenmesi gerektiği eleştirileri getirenler de var. Bir kısım vatandaşlar ise devletin resmi sitesini kendi köpeğine isim bulmak için kullanan Putin’i Rusya Devlet Başkanı Dmitri Medvedev’in cezalandırmasını istiyor. Rusya Başbakanı Putin’in 11 yıl önce Olağanüstü Hal Bakanı Sergey Şoygu’nun hediye ettiği Labrador cinsi köpeğinin ismi ise Koni.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.