‘Robinson Dans Öğreniyor’ Oyunu Sahne Aldı

Kocaeli Şehir Tiyatroları’nın yeni çocuk oyunu “Robinson Dans Öğreniyor” ilk gösterimini yaptı. Oyuna büyük ilgi gösteren çocuklar Cuma’dan dans öğrenen Robinson’a eşlik ederek, keyifli dakikalar yaşadı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi SDKM Büyük Sahne’de perde açan oyuna ilgi yoğun oldu. İlk gösterimini yapan oyun için Büyük Sahne tıklım tıklım doldu. Konusu kadar dansları ve müzikleriyle de eğlenceli bir oyun olan “Robinson Dans Öğreniyor” Şehir Tiyatroları’nın minik dostlarından tam not aldı. Çocuklar beğenilerini alkışlarıyla ortaya koydu.
Sahneye davet edilen oyunun yönetmeni ve aynı zamanda Şehir Tiyatroları oyuncularından Melih Düzenli, emeği geçen oyuncu ve teknik ekibe teşekkür etti.

Oyunda Şehir Tiyatroları’nın genç oyuncuları rol aldı. Robinson’u Çağrı Mengüç, Cuma’yı Tolga İskit, Huliguli Kuşu’nu Çiğdem Saruhan Benli, Papağan’ı ve Kaptan’ı ise Volkan Dinç canlandırdı. Müzikli oyunun dekor ve kostümlerini Adnan Yılmaz, ışıklarını ise Bülent Balcı yaptı.

SEZON BOYUNCA SAHNELENECEK
“Robinson Dans Öğreniyor” adlı oyun sezon boyunca sahnelenmeye devam edecek. Oyun bu ay içinde 16, 19, 23, 26 ve 30 Ocak tarihlerinde SDKM Büyük Sahne’de, 18 ve 25 Ocak tarihlerinde ise Gebze Kültür Sanat Günleri etkinlikleri kapsamında Osman Hamdi Bey Sahnesi’nde perde açacak.

OYUNUN KONUSU
Robinson ıssız bir adaya düşmüş, yalnız yaşayan, asık suratlı biridir. Huliguli Kuşu ve Papağan’ın arkadaşlığı onun için yeterli değildir. Her gün dürbünüyle ufukları izlemekte, her gece rüyalarında onu bu adadan kurtaracak gemiyi görmektedir. Aklı dağılmasın diye şarkı söylemez, işlerinden geri kalmamak için dans etmez. Bir gün adanın yerlilerinden biriyle karşılaşır. Adını Cuma koyar yeni arkadaşının. Aslında niyeti arkadaşlık etmektir ama daha çok da kendi bildiklerini ona öğretmeye, onu kendine benzetmeye çalışır. Ama Cuma, her fırsatta dans eder, şarkı söyler.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.