Romanya’daki OYAK Fabrikasında İnanılmaz Patlama İddiası

BÜKREŞ– Romanya’nın Targovişte ilinde bulunan OYAK grubuna ait ‘Erdemir Romania’ demir çelik fabrikasında bekçinin tuvaletini trafo duvarını yapması üzerine patlama meydana geldiği bildirildi.

Resmi haber ajansı Agerpres’in haberine göre, tuvaletini aktif durumdaki trafo üzerine yapmak isteyen fabrika bekçisi Marian Harciu (36) patlamaya neden oldu. Olaydan sonra hemen hastaneye kaldırılan Harciu’nun vücudunda yüzde 40 yanık olduğu belirlendi.

Olayı Agerpres muhabirine anlatan ve hala olayın şokunu üzerinden atamayan kazazade Harciu, şunları söyledi: “Fabrikanın giriş bölümünde görev yapıyordum. Bulunduğumuz bölgede tuvalet olmadığı için trafonun üzerinde ihtiyacımı gidermeye çalıştım. Trafonun çalıştığını bilmiyordum. Sadece yüzümdeki sıcak alevleri ve patlamayı hatırlıyorum. Yüzüm ve elbiselerim alevler içerisinde kaldı. Patlama o kadar güçlü oldu ki beni şiddetli bir şekilde fırlattı.”

Patlamadan sonra diğer fabrika çalışanları hemen koşarak yangına müdahale ederek yangının büyümesini önledi. Bükreş Yanıklar Hastanesine kaldırılan Harciu’nun tedavisi devam ederken, Erdemir Romania yetkilileri konuyla ilgili açıklama yapmak istemedi.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.