Romanya’nın İlk Özel Göz Hastanesi Westeye Bükreş’te Hizmete Açıldı

BÜKREŞ– Romanya’nın ilk özel göz hastanesi ‘Westeye Hospital’ düzenlenen törenle hizmete açıldı. Temeli iki yıl önce atılan hastanenin açılışında konuşan Türkiye’nin Bükreş Büyükelçisi Ayşe Sinirlioğlu, Türkiye ile Romanya arasındaki ilişkilerin mükemmel seviyede olduğunu, sağlık alanında yapılan bu yatırımın sektörde iki ülke arasındaki yatırımların başlangıcını teşkil ettiğini söyledi.

İzmir’de faaliyet gösteren Batıgöz Sağlık Merkezi’nin yatırımı olan Westeye hastanesinin önemli bir boşluğu dolduracağını vurgulayan Büyükelçi Ayşe Sinirlioğlu, işadamlarının ülkeler arasındaki ilişkilerin gelişmesinde önemli rol oynadığını vurguladı.

Türkiye’nin Romanya’daki yatırımlarının 6 milyar dolar seviyesinde olduğunu vurgulayan Büyükelçi Sinirlioğlu, iki ülke arasındaki ticaret hacminin 2008 yılında 7,5 milyar dolar, yakın zamanda da 10 milyar dolara ulaşacağına inandığını açıkladı. Sinirlioğlu, Westeye Hastanesinin sağlık alanında Türkiye ile Romanya arasındaki işbirliğinin başlangıcını teşkil ettiğini kaydetti. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında böyle bir açılışı gerçekleştirmenin gururunu yaşadıklarını söyleyen Özel Batıgöz Merkezleri Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Söyler de Westeye Hastanesinin Romanya’nın ilk özel göz hastanesi hastanesi olduğunu açıkladı.

2004 yılından itibaren İzmir Çankaya’da hizmet vermeye başlayan Batıgöz hastanelerinin 6 senede hem yurt içinde hem de yurt dışında önemli atılımlar gerçekleştirdiğini belirten Dr. Söyler, Bükreş’te açtıkları Westeye hastanesinin de bu atılımlar arasında yer aldığını belirtti. Excimer Lazer ve Intralase ünitesi, tetkik odalar ve acil ünitelerinin yanı sıra gelişmiş araç ve teknik yapıları ile hastanelerinin Romanya’da tek olduğunu vurguladı. “Sağlık yatırımlarının değerini ve önemini anlayarak bu yatırımları yaptık. Burada vereceğimiz sağlık hizmetimizi, ileri teknolojimizi, özverimiz ile ayda 300 operasyon ve 2 bin muayeneyle hastalarımızın hizmetine sunmayı hedefliyoruz.” Diyen Söyler, ayrıca bıçaksız Lazer Sistemi gibi birkaç yeniliği ve göz muayenelerinde kullanılan son teknoloji cihazların Bükreş’te ilk defa hastanelerinde kullanılmasının haklı gururunu yaşadıklarını aktararak, “Oftalmoloji alanındaki tüm yeniliklerin dünyayla aynı zamanda Bükreş’te de olmasını sağlayacağız.” diye konuştu.

Dünyanın en ileri teknolojik cihazlarıyla donatılan hastanede; 10 doktor, 4 hemşire ve 16 personel hizmet veriyor.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.