Ruhani’den ABD’ye Direniş Açıklaması

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Irak ordusundan kurtuluşunun yıl dönümünde başkent Tahran’da düzenlenen törende konuştu.

1980-1988 yılları arasında Irak ile 8 yıllık savaş hakkında konuşan Ruhani, “Irak Savaşı’nda askeri baskı ve saldırılarla topraklarımız işgal edildi, bugün ise ekonomik savaşla halkın geçimi ve huzuru hedef alınıyor. Ancak İran,  düşmanı ekonomi savaşında pişman edecek.” dedi.

Ekonomik saldırıların askeri hamlelerden daha karmaşık olduğunu belirten Ruhani, “Düşman, kalbimizde ümitsizliğin yeri olmadığını  anlamalıdır. Topraklarımız bombalansa ve bir kere daha şehit, gazi ve esir versek  de bağımsızlık hedefinden vazgeçmeyeceğiz.” şeklinde konuştu.

Ruhani, ABD’nin bir yılı aşkın süredir devam eden ağır yaptırımlarına  rağmen halkın boyun eğmediğine işaret etti ve “İran halkı teslim olmayacaktır.  Halkımıza çok açık bir şekilde söylüyorum: Bugün dik duruş ve direniş günüdür.  Direniş ve sağlam duruşla ABD, İsrail ve bölgedeki gerici yönetimleri  yenebiliriz.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.