Rus Newsweek Dergisi: Antalya’da Rus-Alman Halk Savaşı Yaşanıyor

MOSKOVANewsweek dergisinin Rusça versiyonu Russkiy Newsweek, Antalya’da Rus ve Alman turistleri arasındaki “mücadeleyi” kaleme aldı. İnternetteki turist forumlarında Rus ve Alman vatandaşların yazılarına atıfta bulunan dergi, “Bir halk savaşı sürüyor: Tatil kıyılarında Rusya, Almanya’ya karşı. Avrupa’da Rusya’nın en iyi dostu Almanya. Ama bu görünüşte öyle. Vatanlarından uzaklarda Almanlar Ruslarla savaş halinde.” diye değerlendirmede bulundu. Alman ve Rus turistler arasındaki “savaşın” havaalanından başlayarak tüm tatil günlerini kapsadığını anlatan Russkiy Newsweek, mücadelenin her tatil köşesinde yaşandığını da kaydetti. Dergi, “Siz bu satırları okuduğunuz sırada Antalya Havaalanı’na Rusya’dan bir charter uçağı iniyor. Bu sayfayı okuyup bitirene kadar havaalanına Almanya’dan da bir charter uçağı iniş yapıyor. Yorgun ve aç turistler otellerine geliyor, bavullarını bırakarak tatil yapmaya hazırlanıyor. Uzun süre beklenen All Inclusive için restorana inen Rus ve Alman turistler birbirlerini görünce, ‘Eyvah! Tatilimiz mahvoldu’ diye anlıyor. Turist forumlarında sıcak Türkiye tatillerinde tam bir soğuk savaşın yapıldığının tanığını olursunuz. ‘Çarpışma’ her köşe için, restorandaki her masa, plajdaki her metrekare için yapılıyor. Kimse birbirine taviz vermek niyetinde değil.” diye yorumda bulundu.

Dergi turist forumlarındaki Rus ve Alman turistlerin “duello” yazışmalarını da şöyle derledi:

Betti ve Sven (Alman turistler): “Biz neredeyse Rusya’daydık. Personel Almanca bilmiyor, ama gelgelelim Rusça mükemmel konuşuyor.”

Andrey (Rus turist): “Burası Alman emeklilerinin oteli gibi. Size önerim başka bir otel arayınız.”

Andre ve Meggi (Alman turistler): “Asıl dehşet kahvaltıda yaşandı. Büfe yolunda Ruslar iterek seni solladı. Bu manzara açık büfe masasında da gözden kaçmıyor. Ruslar sıraya girmiyor ve yemek almak için özel mutfak aletleri kullanmıyor. Elle daha çabuk ya.”

Mariya (Rus turist): “Özellikle Alman çocuklar bıktırdı: Kapıya yaklaşıyor ve döverek hemen kaçıyorlar.”

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.