Rusya’da Güçlü Kar: Voronej Kentinde Yaşamı Felç Etti

MOSKOVA– Rusya’nın Voronej kentinde güçlü kar yağışı, hayatı felç etti. Kentte yedi bin vatandaşın elektriksiz kaldığı belirtiliyor.

Voronej’de yağan ilk kar kent halkını sevindirirken, daha sonraki saatlerde kar yağışının artması hayatı olumsuz etkiledi. Kentin tüm yollarında trafik kilitlendi. Yollarda kalan arabaları çekebilmek için belediye traktörlerden kullanmak zorunda kaldı. Voronej Kent Trafik Müdürlüğü, yaklaşık tüm yol kavşaklarda trafik kazalarının gerçekleştiğini belirtiyor.

Kar yağışı nedeniyle kentte yedi bin kişinin elektriksiz kaldığı da gelen bilgiler arasında. “Voronejenergo” elektrik şirketinden yapılan açıklamada, sorunları giderebilmek için 19 ekibin seferber edildiği kaydedildi. Elektriksiz kalan kurumlar arasında daire, okul ve kreşler de var.

Voronej Belediye Başkanlığı Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamada sokak ve yollarda karların temizlenmesi çalışmalarının yeterli olmadığı belirtilerek, “Buna neden yol üzerinde park edilen arabaların kar temizleyen özel araçlara engel olması” denildi.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.