Rusya’nın Uzak Doğusunda Kar Yağışı Hayatı Felç Etti

MOSKOVA– Moskova dahil Rusya’nın merkez ve güney bölgeleri sıcaklık artı 13’e kadar artarken, uzak doğu bölgesinde yağan kar hayatı felç etti. Bölgenin Vladivostok kentinde uçak seferleri geçici olarak iptal edildi.

Rusya’nın uzak doğu bölgesindeki Primorye’de güçlü kar yağışı, Vladivostok kentinde hayatı kilitledi. Kentte kilometrelerce trafik oluştu. Belediyeye ait bazı otobüsler çalışmalarını durdurmak zorunda kaldı.

Vatandaşlar kar temizleyen özel arabaların yetersiz düzeyde çalıştığından şikayetçi olurken, kent belediye yönetimi ise trafik sıkışmasında vatandaşları “sorumlu” tutuyor. Daha önceki günlerde bölgede “güçlü kar yağışı bekleniyor” diye anons yaptıklarını belirten belediye yetkilileri vatandaşları otomobillerine binmemesi uyarısında bulunmuştu.

Vatandaşların uyarıları dikkate almaması üzerine kent trafiği kilitlendi. Bölgeden gelen haberlere göre, vatandaşlar arabalarını yolun ortasında bırakarak yürümek zorunda kaldı. Vladivostok yollarında 11 trafik kazası da meydana geldi. Kazalarda ölen ve yaralanan olmadığı kaydediliyor.

Güçlü kar yağışı nedeniyle Vladivostok Havaalanı da geçici olarak kapatıldı. Çin, Güney Kore ve Moskova’dan gelen uçak seferlerinin iptal edildiği belirtiliyor.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.