Sabiha Gökçen ‘en büyük turizm yatırımı’ seçildi

İSTANBUL

İSG CEO’su Gökhan Buğday, birincilik ödülünü dün akşam Esma Sultan Yalısı’nda düzenlenen törenle Eurobank Tekfen Genel Müdürü Mehmet Sönmez ile Capital ve Ekonomist Dergileri Yayın Direktörü M. Rauf Ateş’ten aldı.

500 MİLYON EURO YATIRIM YAPILDI

Gökhan Buğday, Sabiha Gökçen’de 500 milyon Euro’luk yatırımla yeni terminal ve eklerini geçtiğimiz yılın Ekim ayında hizmete açarak, 2010 yılının ilk 5 ayında yolcu sayısında rekor düzeyde bir artış yakaladığını kaydetti.

Buğday, “Sabiha Gökçen ile yapılan yatırımın ülkenin ve bölgenin turizm kalkınmasına sağladığı katkının ödüllendirilmiş olması ayrıca mutluluk verici bir husustur. Bu sorumlulukla hareket ederek, yolumuza emin adımlar atarak devam edeceğiz” dedi.

Turizm meslek kuruluşları temsilcileri, turizm işletmecileri, akademisyenler, yatırım uzmanları, gezginler, basın mensupları ve iş dünyasının farklı sektörlerinden çok sayıda temsilciden oluşan büyük jüri; ikinciliği Antalya Havalimanı, üçüncülüğü ise Lütfi Kırdar Kongre Sarayı’na verdi.

Sabiha Gökçen Havalimanı, geçtiğimiz Mayıs ayında Güney Avrupa kategorisinde “Yüksek Övgüye Değer Ödülü” ile “Avrupa’da Yolcu Trafiğini En Fazla Artıran Havalimanı Ödülü’nü kazanmıştı.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.