Sabiha Gökçen Havalimanı’nda Patlama: 1 Ölü, 1 Yaralı

Fotoğraf: İHA
Fotoğraf: İHA

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda henüz belirlenemeyen bir nedenle patlama meydana geldi. Patlamada 1 kişi  öldü, 1 kişi yaralandı.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda henüz belirlenemeyen bir nedenle patlama meydana geldi. Gece saat 02.05 sıralarında havalimanı içerisinde bulunan bir uçağın ön kısmında meydana gelen patlama sonucunda Canan Çelik Burgucu ve Zehra Yamaç isimli iki kişi yaralandı. Yaralanan vatandaşlar Marmara Üniversitesi Pendik Marmara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Zehra Yamaç tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Yaşanan patlama nedeniyle havalimanı çevresinde geniş güvenlik önlemleri alınırken, olay yerine çok sayıda polis ekipleri sevk edildi. Tedbir amaçlı itfaiye ekipleri de havalimanına geldi. Polis helikopteri havadan çalışma yaparken resmi ekiplerin havalimanı etrafında yaşanabilecek olumsuzluklara karşı güvenlik önlemi aldığı görüldü. Havalimanı girişinde polisler araçları aradığı ve meydana gelen patlamaya sebebiyet verebileceği iddia edilen kişi ya da kişiler üzerinde araştırma yapıldığı öğrenildi.

Olay ile ilgili olarak firma yetkilileri tarafından yapılan yazılı açıklamada; “23 Aralık 2015 Çarşamba günü sabah 02:05’te, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda, uçak park sahasında henüz sebebi belirlenememiş bir patlama gerçekleşmiştir. Patlama sırasında, patlamanın gerçekleştiği alana yakın bir Pegasus uçağında bulunan 2 temizlik görevlisi arkadaşımız yaralanmış ve hastaneye sevk edilmiştir. Olay sırasında körükte ya da uçağımızda yolcu bulunmamaktaydı. Havalimanı normal operasyonuna devam etmektedir.” ifadeleri kullanıldı.

Patlama sırasında havalimanı içerisinde olduğunu ifade eden bir vatandaş, “Patlama sesleri geldi. Yanılmıyorsam üç seferdi. Görevlilerden patlama olduğunu öğrendik. Çevrede polis gördük” ifadelerini kullandı.

Patlamanın ardından Sabiha Gökçen Havalimanı’na olay yeri inceleme ekipleri geldi. Havalimanı içerisinde park halinde bulunan uçaklar ikinci bir patlama ihtimali üzerine ekipler tarafından arandı. Polisin olayla ilgili çalışması devam ederken havalimanı çevresindeki güvenlik önlemleri sürüyor.

İHA

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.