Şampiyonlar Ligi Maçı, Milano’da Salgının Başlangıcı Oldu

Çin’de ortaya çıkan ve hükümetin gizlemesiyle tüm dünyaya yayılan koronavirüsü salgını için Milano’da salgının başlamanın sebebinin şampiyonlar ligi maçı olduğu belirtildi.

İtalya’nın Lombardiya bölgesinde bulunan Bergamo şehri, koronavirüsü salgınından en çok etkilenen kentlerin başında geliyor.

Belediye Başkanı Giorgio Gori, Bergamo’daki vakalarının büyük çoğunluğunun 19 Şubat’ta oynanan Atalanta ve Valencia takımları arasındaki Şampiyonlar Ligi maçı olabileceğini belirtti.

Gori, açıklamasında “Maalesef o sıralarda yeni tip korona virüs aramızda dolaştığından haberimiz yoktu. Milano’ya giden 40 bin taraftar birbiriyle temas eti ve virüs yayıldı. Maç biyolojik bomba etkisi yaptı.” açıklamasında bulundu. Gori, korona virüsün yayılmasının sadece maçla ilişkilendirilemeyeceğini belirtirken, “Olayların kıvılcımını, bilinmeyen bir zatürre ile Alzano Lombardo Hastanesi’ne giden hasta yaktı. O hasta; doktorları, hemşireleri ve diğer hastaları enfekte etti ve salgının kaynağı oldu” şeklinde konuştu.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.