Samsun’da Sel Felaketi: 6’sı Çocuk 9 Ölü

Samsun’da Sel Felaketi: 6’sı Çocuk 9 Ölü

samsunda sel felaketi

Samsun’da yaz ortasındaki şiddetli sağanak yağış, felakete neden oldu. Dere yatağına yapılan TOKİ konutlarında 4’ü çocuk 6 kişi hayatını kaybetti.

Yaz ortasındaki  şiddetli sağanak yağış Samsun’da sel felaketine  yol açtı. 4 çocuk 6 kişi hayatını kaybetti.

Samsunun Canik ilçesine bağlı Gaziosmanpaşa Mahallesi’nde Mert ırmağının kenarına yapılan 450 haneli TOKİ Kuzey Yıldızı konutlarında şiddetli yağış  su baskınına neden oldu.

Arama-kurtarma ekipleri, yaptıkları çalışmalarında, 1.5 yaşındaki Hüseyin Yılmaz ile 5 yaşındaki ağabeyi Abdullah Yılmaz’ın  bodrum katta ise Kenan Yazıcı (40) ile oğulları Mücahit (16) ve Bedirhan’ın (9) Kirazlık mevkisinde yer alan akaryakıt dolum tesislerinin yakınında Emine Bütüner (36) ve kızı Miranur Bütüner ile Seher Özkan isimli kız çocuğunun cesetleri bulundu. Mert Irmağı’nın eski sanayi mevkisindeki dere yatağında da Mehmet Yayla’nın cesedi bulundu

Kentte haber alınamayan 4 kişiyi arama çalışmaları da devam ediyor.

Bu arada, heyelan riskine karşı dere kenarındaki TOKİ konutları tahliye edildi.

Sel, Mert Irmağı üzerindeki Yılandere köprüsünü yıkıldı. Mert-2 Köprüsü de yıkılma tehlikesine karşı tahliye edildi.Park halindeki araçlar sele kapıldı.

Heyelan tehlikesi nedeniyle Canik ilçesi mevkisinde trafiğe kapatılan Samsun-Ordu karayolu, yapılan çalışma sonucu sabaha karşı kontrollü geçişle araç trafiğine açıldı.

Akşam etkili olacak şiddetli yağış, Ordu’ya doğru ilerleyecek. Yarından itibaren Samsun’da yağış hafifleyecek. Kentte yağışlar 4 gün daha aralıklarla devam edecek.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.