Sanal çalışma ortamları ile iletişimi kolaylaştırıyor, maliyetleri düşürüyor

İSTANBULHewlett Packard (HP), Tümleşik İletişim ve İşbirliği (UC&C) hizmet portföyünü işletmelerin müşterileriyle iletişimini hızlandırmak, iç iletişimi kolaylaştırmak ve maliyetleri düşürmek için genişletti.

Yeni UC&C danışmanlık hizmetleri işletmelerin iletişim sistemlerini stratejik planlama ve uygulama alanlarında tüm kullanıcılar için iş süreçleri ve teknolojiler bazında geliştiriyor. Müşterilerin stratejik planlama yapmasına, son kullanıcıların yeni yöntemleri benimsemesi ve yeni programların başarıya ulaşmasını garantiye alarak şirketin uzun vadeli planlarının gerçekleştirilmesine yardımcı oluyor.

Ürün güvenliği testleri ve sertifikasyonunda dünyanın önde gelen markalarından Underwriters Laboratories Inc. (UL), işletmelerin iletişimini basitleştirmek ve hızlandırmak için geliştirilen teknolojilerle standardizasyon süreçlerini tasarlamak üzere HP ile iki yıllık bir proje üzerinde çalışıyor. Firmanın iletişim dönüşümü bilgilerin paylaştırılmasını hızlandırıyor ve iş gücü ile müşteriler arasındaki iletişimi güçlendiriyor. HP, bu çözümü ile masa üstüne UC&C altyapısına bağlanarak eklenen UL Sanal Çalışma Yeri konsolunu kullanan personelin, dünyanın çeşitli bölgelerindeki müşterilerle donanım, sistem ve bulundukları yerden bağımsız olarak kolaylıkla iletişim kurabilmesini sağlıyor.

Underwriters Laboratories Inc. Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Bilgi Teknolojileri Direktörü Christian Anschuetz konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Üreticilerin ürünlerini geliştirme yöntemlerine yakından katkıda bulunmak ve müşterilerimizle hiç olmadığı kadar sıkı bir iş birliği yapmak istiyoruz” diyor. “HP, küresel sistem entegrasyonu uzmanımız ve stratejik ortağımız olarak UL Sanal Çalışma Yeri çözümümüzün piyasaya sürülmesini planlamak, tasarlamak ve organize etmek üzere bizimle yakından işbirliği yapıyor.” ifadelerini kullanıyor.

HP UC&C İş Değerlendirme Hizmetleri ve HP UC&C Eğitim Hizmetleri müşterilerin çalışma ortamlarını işletme maliyetlerini düşüren ve iş geliştirme faaliyetlerini hızlandıran tümleşik çalışma alanlarına dönüştürüyor. HP’nin bu alanda sunduğu hizmetler şöyle:

— HP UC&C Dönüşüm Atölyesi: Bu deneysel atölye müşterilerin iş hedeflerini gerçekleştirmek için strateji geliştirme konusunda UC&C’nin iş yararları, mali ve teknik yararlar ile bir şirkete yapabileceği katkılara yönelik fikir edinmelerini sağlıyor.

— HP UC&C İş Değerlendirme Hizmeti: Bu hizmet müşterilerin işe katma değer sağlama ve maliyetleri düşürme açısından UC&C çözümlerinin mali analizini yapmasını sağlıyor.

— HP UC&C İş Faydaları Atölyesi: Müşterilerin UC&C çözümünden istedikleri gibi yararlanabilmeleri için iş analizi yapmalarına yardımcı oluyor. Bu hizmet stratejik planlamayı yatırımlara bağlıyor, yatırımları gerekçelendiriyor ve projelerin mali tahminlerle birlikte uygulanması için bir yol haritası çıkarılmasını sağlıyor.

— HP UC&C Stratejik Mimari Hizmeti: Bu hizmet gereksiz ve maliyetli donanımları elimine ederek yeni sistemlerin kurulumunu hızlandırıyor. Müşteriler bu hizmetle uygulayacakları çözüm için iş önceliklerini ve özel gereklilikleri belirleyerek bir uygulama planı ile ayrıntılı kurulum bilgileri elde ediyor.

— HP Microsoft® Office Communications Server 2007 R2 ve Live Meeting 2007 Eğitim Hizmetleri: Müşterilerin yeni çözümü benimsemesini ve üretkenliği artırmasını, ayrıca BT ekibinin çözümü başarıyla uygulayabilmesiyle yatırım geri dönüşünü hızlandırmasını sağlıyor.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.