Sanatçı Akademisyenler Avusturya’da Karma Sergi Açtı

ESKİŞEHİREskişehir Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde görevli 20 sanatçı öğretim üyesi, Avusturya’nın Salzburg kentinde karma resim sergisi açtı. Bashimi Art House’ta açılan karma resim sergisine Türkiye’nin Salzburg Başkonsolosu Ahmet İhsan Başar, AÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yüksel Kocadoru ve eserlerin sahibi sanatçı 20 akademisyen katıldı.

Serginin açılışında konuşan AÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yüksel Kocadoru, fakültelerinde görevli 20 akademisyenin yaptığı resimleri yurt dışında bir sergiyle gösterime sunmasının kendileri için mutluluk verici olduğunu söyledi. Son yıllarda yurt dışında düzenli olarak açtıkları sergilerin Anadolu Üniversitesi’nin ve ülkenin tanıtımına önemli katkılar sağladığını belirten Prof. Dr. Kocadoru, “Üniversitemiz sanat hayatına da büyük maddi ve manevi destekler yapmakta. Bu tür sergiler üniversitenin sanat hayatına gösterdiği hassasiyetin bir parçasıdır.” dedi.

Türkiye’nin Salzburg Başkonsolosu Ahmet İhsan Başar ise akademisyenlerden oluşan ressamların yaptığı böyle güzel ve seçkin bir serginin Avrupa’nın sanat vitrini olan Salzburg’da açılmasının Türkiye açısından gurur verici ifade etti.

20 akademisyenin yaptığı çeşitli konulardaki 100’e yakın eser, Salzburg Bashimi Art House’ta 13 Temmuz’a kadar açık kalacak.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.