Sanatın Rengi Şimdi Mavi – Tuluatmasyon (Doğaçlama Komik Gösteri) Ankara’da Mavi Sahne’de

“‘Öyle bir tiyatro oyunu olsun ki konusunu ben vereyim, bazen sahneye çıkıp ben de oynayayım, oyun sürekli değişsin bir izlediğimi bir daha izlemeyeyim, her izlediğimde gülmekten yerlere yatayım’ diyorsanız; TULUATMASYON tam size göre bir oyun. Kaçırdığınız oyunu bir daha izleyemeyeceksiniz, unutmayın…”

23 ve 26 Şubat’ta, Saat 20.00’de, Ankara Mavi Sahne’de.

Yöneten; Sedat Demirsoy, Koreograf; Esin Kartaloğlu, Oyuncular; Ziver Armağan Açıl, Beril Boz, Cengiz Çelik, Ömer Eryiğit, Esin Kartaloğlu ve Özge Yıldırım.

Mavi Sahne; 2000 yılında kuruldu. Kurulduğu günden beri müzik, dans, sinema ve tiyatro sanatlarında eğitim ve üretim yapmaktadır.

Ayrıca sanatsal ve eğitsel projeler üretmekte ve yaşama geçirmektedir.

Mavi Sahne eğitmen kadrosu, profesyonel ve işinde uzman sanatçılardan oluşmaktadır.
Bu güne kadar sanatın bir çok disiplininde eğitim ve üretim yapan Mavi Sahne, yaptığı çalışmalara, deneyimlerine, projelerine güvenerek ve dayanarak yapıtlarını daha geniş kitlelere sunmak amacındadır. Bu anlamda bir çok profesyonel kuruluşla işbirliği ve ortaklık yapmaktadır.

Tunalı Hilmi Caddesinde tam bir katta (karşılıklı iki daire) faaliyetini sürdüren Mavi Sahnenin, İki dans stüdyosu, bir müzik atölyesi, bir snack barı ve bir kafe-tiyatrosu vardır. Kafe-tiyatro çok amaçlı salon olarak da kullanılmaktadır.

Türkiye’de cafe-tiyatro geleneğini yeniden başlatan Mavi Sahne, bir çok kafe-tiyatronun açılmasına öncülük etti.
Doğaçlama çocuk tiyatrosunun da Türkiye’de ilk uygulayıcısı Mavi Sahne oldu.

Ankara’nın ilk kafe tiyatrosu olma özelliğini de taşıyan Mavi Sahne, akşamları da anne babalar, yetişkinler için oyunlar sunduğu bu yeni sahnesinde, yine geleneğini sürdürüyor. Yetişkinler oyunları, masalarında oturarak, mum ışığında, sıcak soğuk içecekler yudumlayarak izliyor. İçeceklerin yanı sıra yemek ve aperatif seçeneği de sunuluyor. Mavi Sahne kafe tiyatroda, haftasonları gündüz oynanan çocuk oyunları için de çocuk menüleri yer alıyor.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.