Sarai Sierra’nın Cenaze Töreni New York’ta Yapıldı

İstanbul’da surların dibinde, başından aldığı bir darbe ile ölü olarak bulunan Sarai Sierra’nın cenaze töreni New York’ta yapıldı.

Sarai Sierra'nın cenaze töreni
İstanbul’da öldürülen Sarai Sierra’nın cenaze töreni New York’ta yapıldı

Sierra’nın eşi Steven Sierra tam bundan 15 yıl önce eşine evlenme teklifinde bulunmuştu. Şimdi ise son yolculuğuna uğurlarken  “Aklımda hala Tanrıya sormak istediğim bir çok soru var, böyle mi olmalıydı diye sormak istiyorum” diye cenaze töreninde konuştu.

Christian Pentecostal Kilisesi Pastörü John Rocco Carlo, “Bu kötü insanlar, bir kocadan karısını, çocuklarından annelerini, bir aileden ise kızını kopardı. Bunu nasıl açıklayabilirsiniz?” dedi. Ayrıca “Ölüm bir son değildir. Tanrı’nın ‘eve dönün’ çağrısı karşısında cennet hayatına ulaşmada geçilmesi gereken bir yoldur” dedi.

Sarai’nin ölümü Amerikan basını tarafından yakından takip ediliyor. Ölümünün New York’taki ailesi ve çevresi tarafından büyük bir üzüntüyle karşılandığı ifade edildi.

Bir aile dostu olan Majorie Ryan, “Sarai bulunamıyorken, gazetelerde ve televizyonlarda Türk insanlarının onu bulabilmek için neler yaptığını gördük ve hayrete düştük. Onun bulunmasına yardım etmek için pek çok kişinin gönüllü olması ailesini çok etkiledi. Fakat Türkiye’deki insanlara karşı kötü düşüncelerimiz yok. Olanlardan Türkiye’yi sorumlu tutmuyorlar. Ne yazık ki bazen böyle şeyler oluyor” açıklamasını yaptı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.