Sarı Kırmızılılar Kupayı Geç De Olsa Aldılar

Türkiye günlerdir Şampiyonluğu belirleyecek olan Galatasaray – Fenerbahçe derbisine kilitlenmişti. Futbolseverler takımlarını desteklemek için Kadıköy Şükrü Saraçoğlu Stadı’na sabahın erken saatlerinden itibaren akın ettiler.

Takımların 0-0 berabere kalmalarının ardından 2012 Süper-Toto Şampiyonu Galatasaray takımı oldu.

 Maç sonrası sahada yaşanan olaylar sonucunda Galatasaraylı futbolcular güvenlikleri nedeniyle soyunma odasına alındılar.

Türkiye Futbol Federasyonu çıkan olaylar nedeniyle futbolculara kupayı başka bir yerde verme teklifine sarı kırmızılılar karşı geldi. Yaklaşık 2 saat süren bekleyişin ardından TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve Galatasaray Başkanı Ünal Aysal soyunma odasına indi. Kupa da soyunma odasına getirildi. Futbolcuların kupayı sahada almak istemeleri üzerine gösterdikleri kararlılık devam edince Galatasaray’lı yönetici Abdurrahman Albayrak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı arayarak ‘kupa krizi’ne çözüm için yardım istedi.

Başbakan’ın devreye girmesiyle sorun çözüldü. Galatasaraylı futbolcular şampiyonluk kupalarını TFF Başkanı Yıldırım Demirören’in elinden alarak şampiyonluklarını ilan ettiler.

Galatasaray teknik Direktörü Fatih Terim, takımına lig şampiyonluğunu 5. kez kazandırarak bir rekora da imza atmış oldu. Başarılı hoca Terim, Galatasaray’da toplam 14. kupasını kazanmış oldu. Sarı- kırmızılılar 5lig, 3 TSYD Kupası, 2 Türkiye Kupası, 2 Cumhurbaşkanlığı kupası ve 1 kez de UEFA kupası şampiyonluğu elde etti.

 

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.