SBS deneme sınavında Türkiye birincisi Şırnak’tan

ŞIRNAKTürkiye genelinde SODES Projesi kapsamında 6. sınıflar arasında yapılan SBS deneme sınavında Türkiye birincisi, Şırnak’ın Silopi ilçesinden çıktı. 80 bin kişinin katıldığı sınavda, hiç yanlış yapmayarak 500 tam puan alan Silopi Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu öğrencisi Yasin Yılmaz, Türkiye birincisi oldu.

Başarılı öğrenci Yasin Yılmaz, FEM Dershanesi Müdürü Yılmaz Batur ve Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu Müdürü Ali Rıza Altındal ile birlikte Silopi İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Bayar’ı ziyaret etti.

Okul Müdürü Ali Rıza Altındal, Türkiye dereceleri yanı sıra, özellikle 6. sınıflarda çok iyi ortalamalar yakaladıklarını belirtti. Altındal, SBS deneme sınavında Türkiye 1.’si olan Yasin Yılmaz ve emeği geçen bütün öğretmenleri tebrik ettiğini söyledi.

Silopi FEM Dershanesi Müdürü Yılmaz Batur da 500 tam puan alarak Türkiye birincisi olan Yasin Yılmaz’ın bu başarısının kendilerini mutlu ettiğini ifade etti. Batur, “Bu başarıda emeği geçen öğrencimize, ailesine, okuluna ve özellikle dershanemizde öğrencimizi bire bir takip ederek, bu başarısının ortaya çıkmasını sağlayan Anafen Rehber hocamız Mahmut Arslan’a ve diğer öğretmenlerimize teşekkür ederiz.” diye konuştu.

Silopi İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Bayar, Yasin Yılmaz’ı başarısından dolayı kutladıktan sonra hayatından bazı kesitleri anlattı. Zor şartlarda eğitim ve öğretim gördüklerini, ancak bu zorlukların üstesinden azimle çıktıklarını belirten Bayar, “Başarılı olmak istiyorsak çok çalışmamız gerekiyor. Yasin Yılmaz’ın bu başarısı Silopi için büyük bir başarıdır. Ancak bu başarı yetmez. Başarının devamı için her öğrencimizin Yasin Yılmaz olması gerekiyor. Yani Yasin Yılmaz’ların çoğalması lazım.” dedi.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.