SBS Türkiye Birincisi Mersin TED Koleji’nden Nezihe Ezgi Menzi Oldu

Nezihe Ezgi Menzi

SBS Türkiye birincisi Mersin TED Koleji’nden Nezihe Ezgi Menzi 

SBS sonuçları bugün açıklandı. SBS Türkiye birincisi Mersin’den Nezihe Ezgi Menzi oldu.TED Mersin Koleji’nde öğrenim gören Nezihe Ezgi Menzi geçen yıl ve bu yıl SBS’de 500 tam puan alarak Türkiye birinciliğini elde etti.

TED Mersin Koleji İlköğretim Okulu Müdür yardımcısı Esra Deniz  Çayırlı, Epoch Times’a konu ile ilgili bilgi verdi. Ezgi’nin hem çok başarılı bir öğrenci hem de çok iyi bir satranç oyuncusu olduğunu ve geçen sene yapılan Dünya Satranç Şampiyonası’nda 2. elde ederek aldığı tam puana 10 puan eklediğini ve geçen seneki puanın da  510 puan olduğunu söyledi. Bu sene yapılan turnuvada dünya çapında yine dereceye girince SBS puanına 15 puan eklenerek 515 puanla Türkiye birinciliğini elde ettiğini söyledi.

Çayırlı, Ezgi’nin SBS sınav sonucunu alındığında tüm soruları tam yaptığını gördüklerini, bundan büyük gurur duyduklarını ifade ettiği konuşmasında ‘‘Ezgi hedefleri olan ve belirlediği hedefe mutlaka ulaşan bir öğrenci ve geçen sene de bu senede hedefi olan 500 puana ulaştı.’’ dedi.

Çayırlı, Ezgi’nin ikinci dönem sürekli satranç turnuvalarında olmasına rağmen giremediği dersleri olduğunu, arkadaşlarından defterleri alarak eksiğini kendi tamamladığını ve anlamadığı konularda öğretmenlerinden yardım aldığını, buna rağmen Türkiye birincisi  olan örnek bir öğrenci olduğunu da ifade etti.

Çayırlı, Ezgi’nin çok ilgili, bilgili bir ailesinin olduğu ve başarısında ailesinin desteğinin önemli olduğu; ailesinin satranç turnuvalarında Ezgi’nin her zaman yanında olduğunu ve başarısında  da ailenin önemini  vurgulayan Çayırlı, Ezgi’nin SBS Türkiye birinciliğini halen bulunduğu Konya’daki satranç turnuvasında öğrendiğini ve sevincinden sabaha kadar uyuyamadığını, bu gün saat 15.00’de satranç turnuvasında karşılaşması olduğunu ve turnuvanın pazartesine kadar süreceği de ifade etti.

Bu sonuçla Nezihe Ezgi Menzi, elde ettiği SBS biriniciliği ile  tüm Türkiye’deki TED okullarının da gururu oldu.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.