Schumacher’in Eşi Açıklamada Bulundu

Fotoğraf: Schumacher websitesi

Uluslararası bir ödül törenine ve Michael Schumacher adına onur ödülü alan Alman pilotun eşi Corinna Schumacher konuşmasında eşi hakkında açıklamalarda bulundu.

Uluslararası Otomobil Federasyonu’nun ödül törenine Jean Todt’un konuğu olarak katılan ve Michael Schumacher adına onur ödülü alan Alman pilotun eşi Corinna Schumacher ise ödül konuşmasında eşi hakkında açıklamalarda bulundu.

İsviçre’de Schumacher ailesinin evine yakın bir bölgede gerçekleşen ödül töreninde konuşan Corinna Schumacher, şu şekilde konuştu;

“Michael her zaman çok büyük bir kalbe sahip. Her zaman yardıma ihtiyacı olan insanlara yardıma koşar. Bunu yapmak onun için bir zevkti. Bu trajik kazaya rağmen başlattığı işe devam etmek istedik. Anahtar burada. Onun isteklerini yerine getirmeye çaba gösteriyoruz.”

Corinna Schumacher, geçtiğimiz aylarda da bir açıklama yapmış ve Michael Schumacher taraftarlarına seslenmişti;

”Büyük şeyler, küçük adımlarla başlar. Birçok küçük parça, büyük bir mozaik haline gelebilir. Birlikte ne kadar güçlü olursak, birbirimizi ne kadar cesaretlendirirsek tedavi o kadar kolay olur.”

Schumacher’in yakın dostu olan FIA Başkanı Jean Todt ise ””Michael ailesi ve doktorlarıyla birlikte savaşmaya devam ediyor. Onu evinde sık sık ziyaret ediyorum. Birlikte televizyon izliyoruz. Bazen yarış günlerine denk gelirsek birlikte yarış izliyoruz.” şeklinde konuştu.

Son durumu hakkında bilgi veremeyeceğini söyleyen Todt, ”Schumacher ile ilgili çıkan kötü, umutsuz haberlerin farkındayım. Durumuyla ilgili çok fazla detay veremem. Ailesi gizliliğe çok önem veriyor. Savaşmaya devam ettiğini söyleyebilirim.” dedi.

Schumacher’in oğlu Mick Formula 1’de

Michael Schumacher’in oğlu Mick ise geçtiğimiz günlerde Formula 1 takımlarından Haas ile anlaşmıştı. Todt, “Genç ve yetenekli bir sürücü. İsminden doğan bir çekiciliği de var ama zaman lazım. Babası gibi olup olmayacağını söyleyemem. Hamilton veya Verstappen ile mücadele edip etmeyeceğini görmek lazım. Şu anda bunu bilemeyiz.” sözleriyle Mick Schumacher’i değerlendirmişti.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.