Şehit Askerlerin Failleri Kıstırıldı

Fotoğraf:İHA

Kıstırılan teröristlerin helikopter tarafından ateş açılması saniye saniye cep telefonlarına yansıdı.

Şırnak-Cizre karayolunda yapımı süren tünel inşaatının güvenliği sağlayan asker ve koruculara saldırı düzenleyerek 2 güvenlik görevlisini şehit, 4 güvenlik görevlisini yaraladıktan sonra kaçan teröristlere yönelik operasyon tüm hızıyla devam ediyor. Takibe alınan teröristler bir vadide kıstırılarak ateş altına alındı. Kıstırılan teröristlerin helikopter tarafından ateş açılması saniye saniye cep telefonlarına yansıdı.

Edinilen bilgiye göre 1 Ekim günü Şırnak-Cizre karayolunda yapımı süren tünel inşaatı güvenliğini sağlayan asker ve koruculara bir grup terörist tarafından saldırı düzenlenmişti. Saldırıda açılan ilk ateşte Jandarma Yüzbaşı Mustafa Erdal, ile Güvenlik Korucusu Dündar Page şehit olmuş ve 1 uzman çavuş, 3 güvenlik korucusu olmak üzere 4 güvenlik görevlisi ise yaralanmıştı.

Olayın ardından kaçan teröristlere yönelik geniş kapsamlı operasyon başlatıldı. Teröristlerin izlerini süren güvenlik kuvvetleri bölgeyi daraltarak çalışmalarını aralıksız devam ettiriyor. Teröristlerin kaçış güzergahlarını ablukaya alan güvenlik kuvvetleri hain saldırının failleri olan bir grup teröristi Şırnak ile Cizre arasında bulunan bir vadide kıstırdı. Vadide kıstırılan teröristler verilen koordinatlar üzerine bölgeye gelen ATAK helikopterleri tarafından ateş altına alındı. Teröristlerin helikopter tarafından ateş altına alınması ise saniye saniye cep telefonuna kaydedildi.

 Ateş altına alınan teröristlerin bulunduğu bölgede arama tarama çalışmaları başlatılırken, çalışmaların ardından kaç teröristin etkisiz hale getirildiği açıklanacağı belirtildi.

 

İHA

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.