Sema Gösterisi, Liseli Gençleri Büyüledi

BURSA-Bursa merkez Osmangazi Belediyesi’nce düzenlenen ‘Liselerarası Mevlana Şiir Yarışması’ kapsamında Ali Osman Sönmez Sosyal Bilimler Lisesi’nde öğrenciler Sema gösterisini izledi.

Salonu dolduran yüzlerce öğrenci sema gösterisini büyük bir hayranlıkla izledi. Öğrenciler gösteri sonunda da semazenleri ayakta alkışladı. Şiir yarışmasına destek veren Osmangazi İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Cengiz Yılmaz yarışmayı, Mevlana’yı genç nesillerle tanıştırmak amacıyla düzenlediklerini söyledi. Yılmaz, “Öğrencilerimiz Mevlana’yı merak etsin araştırsın öğrensin diye bu yarışmayı düzenledik. Büyük İslam düşünürü Mevlana Celaleddin Rumi’nin sevgi, dostluk, barış ve kardeşlik gibi öğretileriyle gençlerimizin taze zihinleri bir araya gelince ortaya mükemmel şiirler çıkacağına inanıyoruz.” diye konuştu.

Yarışmanın “Gel, Ne Olursan Ol Yine Gel” olarak belirlenen teması doğrultusunda yarışmacılar eserlerinde Mevlana öğretisinin sevgi, dostluk, barış ve kardeşlik gibi temalarını da serbestçe işleyebilecek. Liselerarası Mevlana Şiir Yarışması’nın başvuruları 27 Eylül tarihinde başladı. Son başvuru tarihi ise 17 Kasım 2010. Yarışmacıların eserleriyle daha önce başka bir yarışmaya katılmamış olması gerekiyor. Eserler okul müdürlüklerine teslim edilecek. Ayrıca okulların isteği doğrultusunda belirlenecek 4 okulda Yarışma sonucunda, birinciliği elde eden şiire bin TL, ikinciye 750 TL, üçüncüye 500 TL ve her biri 250 TL olan 3 adet mansiyon verilecek.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.