Şenol Güneş’ten Engin Baytar’a Önemli Uyarılar

TRABZON

  

Güneş, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde yapılan idman öncesi basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Eskişehirspor maçında oyundan alındıktan sonra yaptığı davranışlarla eleştirilerin odağında olan oyuncusu Engin Baytar konusunda önemli açıklamalarda bulundu. 24 Kasım Öğretmenler Güneş, daha sonra basın mensuplarına yaptığı açıklamada, bu özel gün nedeniyle öncelikle tüm öğretmenlerin ellerinden öptüğünü ve saygılarımızı gönderdiğini belitti. erle gelen bordo-mavili futbolcular, teknik direktör Şenol Güneş ve yardımcı antrenörlere çiçek verdiler. Güneş’e çiçeğini Engin Baytar’ın verirken, Güneş ise kendisine antrenörlük yapan Kulüp Futbol Danışmanı Ahmet Suat Özyazıcı ve Futbol Koordinatörü Özkan Sümer’e çiçek verdi.

 “Birinizin yaptığı yanlışı diğerleri görüp o da yapmasın istiyorum. Enginde bunlardan bir tanesi.

 Bir aile olduklarını ve çalıştıkları grupta ailenin içerisindeki anne-baba-çocuk ilişkisi gibi zaman zaman sorunların olabileceğine değinen başarılı teknik adam, şöyle devam etti: “Aynı zamanda bir şirketiz, patron-işçi ilişkisi var burada. Bu ilişkinin de zaman zaman sorunlarını biliyoruz. Ama bu sorunlar içerisinde kuruma zarar vermeden yürütmeye çalışıyoruz. Zaman zaman biz de bunu yaşıyoruz.” -ENGİN’E UYARILAR- Güneş, Eskişehirspor maçında yaptığı davranıştan dolayı Engin Baytar’a yöneltilen eleştirileri hak edip etmediğinin sorulması üzerine, Engin’in davranışlarının Trabzonspor’un kurumsal kimliğine zarar vermesi halinde buna izin vermeyeceklerinin altını çizdi. Engin yetenekli bir oyuncu olduğunu ifade eden deneyimli hoca, “Kendi sorunlarını çözmek için gayreti olun bir oyuncu. Biz de ona yardımcı oluyoruz. Bu yardımcı olmamız hem kurumsal kimlik olarak Trabzonspor’un büyümesine, hem ülke futboluna katkı yapması için. Ne zamanki onun kimliği Trabzonspor’un kurumsal kimliğine zarar vermeye başlarsa o zaman dur deriz. Ama şu aşamada hala o şansını devam ettiriyor.” Eleştirilen oyuncunun yaptığı harekete ise bunun doğru olduğunu söyleyen Güneş, “Eğer eleştirileri doğru düşünce ile bakarsak, bir hareket var. Onla ilgiliyse eleştiriler doğru, çünkü bir yanlış var ortada. Ne kadar haklı olursanız olun tepkileriniz, duruşunuz, davranışınız olumsuz. Bu olumsuzluğu yaparken yaptığınız davranışları düzeltmek için gayretiniz varsa yardımcı oluruz. Ama devam ederse olmayacak. Şuada Engin’le ilgili bizim yaptığımız şey bu. Engin veya diğer oyuncular görünün var görünmeyenler var. Engin biraz daha görünüyor, göründüğü için de çok konuşuluyor.” diye konuştu -HIRSI AKLININ ÖNÜNE GEÇİYOR- Bu uyarıları sadece Engin’e değil, bütün oyunculara yaptığının altını çizen Güneş, konuşmasına şöyle devam etti:

 

 

 

Kendi yanlışını düzeltecek, hatta etrafını görecek. Zekası, yeteneği itibariyle çok önde ama bunu kullanmada sıkıntı çekiyor. Hırsı bazen aklın önüne geçiyor. O kontrolde sıkıntıları var. Bunu geçen sezon Gaziantepspor maçından çıkınca da yaptı. İkinci oldu yani. Bu tip tepkileri aslında kendine yapıyor, bize yapmıyor ama bu yaptığı zararlar artık yavaş yavaş etrafına, arkadaşlarına ve takıma gelmeye başlayınca ki, bu şuandaki son noktasıydı. O bakımdan bunu böyle değerlendirdik ama hala o şansı devam edecek.” Engin üzerinden takıma zarar verilmesinden korktuğuna dikkat çeken başarılı taktisyen, “Engin üzerinden kulübe ve takıma zarar vermek isteyenler var. Bunu kendi camiamız içerisinde de bilmeyerek yapanlar var, veya alet olanlar var. Bir de dışarıda olanlar var. Buna dikkat etmek lazım. Yani Engin’i korumak için veya bizi Engin’e karşı korumak isteyenler ipin ucunu biraz kaçırıp onun üzerinden Trabzonspor’a zarar verilecek noktaya gelmesini istemiyorum. O yüzden bu konuyu kapattık biz.” Engin konusunun siyah-beyaz değil, gri bir konu olduğunu kaydeden Güneş, “Gri olduğu için de hangi tarafa kayacağını kontrol altına almaya çalışıyoruz. Şuanda tam uçtayız. Terazinin ortasındayız, sağa da sola da düşebilir.” diyerek sözlerini tamamladı

Günü nedeniyle sahaya çiçekl

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.