Sergio Scariolo: Son anlarda nasıl oynacağımızı biliyoruz

İSTANBUL2010  FIBA Dünya Şampiyonası Eleme Turu mücadelesinde Yunanistan’ı 80-72 mağlup ederek çeyrek finale yükselen İspanya’da büyük sevinç yaşanırken, antrenör ve oyuncular zorlu karşılaşmaların son bölümlerini iyi oynayamadıklarından şikayet ederek, şanslı olduklarını söylediler.İspanya Koçu Sergio Scariolo, “Maçı hiç bırakmadık. Oyuncularımın performansı iyiydi. 2 kez geriye düştük, ancak değişiklikler yaparak maça yeniden ortak olmayı amaçladık ve bunu da başardık. Son anlar fizik olarak zordu. Ancak biz bu anlarda nasıl oynamamız gerektiğini iyi bilen bir takımız.” dedi.

Scarioli, Yunanistan maçının artık geride kaldığını ve 8 Eylül’de çeyrek finaldre karşılaşacakları Sırbistan maçı için hazırlanmaları gerektiğini de belirterek, ”Bazen maçlarda defans kurgusunda değişiklikler yapılabilir. Bunlar da normal şeyler. Zone yapmamız da buna benziyor. Oyunda farklılık yaratmak istedim. İçeri penetrelerin önüne geçmek de ilk amacımdı. Ancak basketbol da matematik değil. 3-4 gün boşluk olsa daha iyi hazırlanabilirdik ve sağlık ekibimiz de daha iyi çalışmalar yapabilirdi. Ancak format böyle ve hemen maçlara başlıyorsunuz, ancak 2 takım da hazırmış demek. Sahada iyi bir oyun vardı. Sırbistan’a saygı duyuyoruz. İyi bir takım ve geçen yıldan daha hazırlar. Biz de iyi bir takımız ve Sırbistan maçına da kazanmak için çıkacağız.” diye konuştu.

İspanya ve Yunanistan’ın birbirlerine benzer yapılarda olduğunu ifade eden İspanyol Ricky Rubio ise, “Zor bir maçtı. Fizik olarak zorlandık ancak kazandığımız için memnunuz. Aslında birbirimize yakın ekipleriz. Bu zafer önemliydi ve turnuvada daha da güçlü olduk. Her turnuva farklıdır.” dedi.

İspanya’nın tecrübeli ismi Marc Gasol ise alan savunmasını çok başarılı bir şekilde uyguladıklarını belirterek, “Çok zorlu bir maçtı. Savunmada geriye hızlı dönme konusunda iyiydik. Çok İyi bir oyun oynadık. Özellikle alan savunmasında çok iyiydik. Onlara kolay şut şansı tanımadık ve takım olarak onları durdurmayı başardık. Artık çeyrek finaldeyiz, Sırbistan gibi güçlü bir takımla oynayacağız ve elimizden geleni yapacağız.” dedi.

Rudy Fernandez ise bu şekilde oynadıkları takdirde çeyrek finalde Sırbistan’ı da yeneceklerini iddia etti. Fernandez, Yunanistan karşısında yaptıkları mücadeleyi sürdürmeleri halinde Sırbistan’ı da yeneceklerini sözlerine ekledi.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.