Shannon Lee Yeni Filminde Babası Bruce Lee’nin Hayatını Anlatacak

Bruce Lee "Enter the Dragon" filminde. (BAMcinématek/Photofest)
Bruce Lee “Enter the Dragon” filminde. (BAMcinématek/Photofest)

Bruce Lee’nin kızı Shannon Lee, babasının bir biyografik filmini yapmaya hazırlanıyor ve bunun için Lawrence Grey ile anlaştı.

Geçmişte, Bruce Lee ve onun dövüş sanatları becerisi hakkında birçok film yapılmıştı fakat kızına göre onların hiçbiri babasını tam olarak yansıtmıyor. 1973 yılında babası 32 yaşında öldüğünde kendisi henüz dört yaşındaydı.

Aktris ve yapımcı olan Shannon yaptığı bir açıklamada şunları söyledi: “Babamın hayatı hakkında birçok biyografi filmi yapıldı. Fakat onların hepsi babamı ve dövüş sanatları bilgisini yüzeysel olarak ele aldılar. Ben ise babamın bilinmeyen yönlerini insanlara göstermek istiyorum. Bunu yapmak için kendime uygun ortakları aradım ve buldum. Babamın dövüş sanatları hakkında çok derin bilgisi vardı. Ayrıca babam çok başarılı bir yazardı. Onun gibi dövüş sanatları felsefesini bilen, onu projelerinde hayata geçiren çok az sayıda insan vardır diye düşünüyorum. Babam için dövüş sanatları bir yaşam biçimiydi, diğer projelerin hiçbiri bunu kavrayamadı. Babamın esas düşüncelerini ve felsefesini yansıtamadılar.”

Lee şimdi ‘Son Vegas’ yapımcısı Lawrence Grey ile bu yeni proje üzerinde çalışıyor. 1993 yılında “Ejderha: Bruce Lee Hikayesi” filminin yapımcılarından biri olan Janet Yang’ın da yeni projeye katıldığı bildirildi.

Janet Yang, Bruce Lee için şunları söylemişti: “Bu son derece küreselleşmiş dünyada, Doğu ve Batı’yı daha iyi temsil eden ve gelecek nesiller için büyük bir rol modeli olan başka bir yeteneği hayal edemiyorum.”

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.