Shen Yun Hollywood’da Kapalı Gişe

Dolby Müzik Salonunda Shen Yun uzun süre ayakta alkışlandı. Tekrar tekrar sahneye çağrıldı (Epoch Times)
Dolby Müzik Salonunda Shen Yun uzun süre ayakta alkışlandı. Tekrar tekrar sahneye çağrıldı (Epoch Times)

Hollywood, California – Dünyaca ünlü Dolby Müzik Salonunda Shen Yun 24 Ocak 2015’te 2 kapalı gişe gösteri ile seyircileri büyüledi. Seyirciler performansı uzun süre ayakta alkışladı.

Emlakçı Don Hedgepath Shen Yun’u üçüncü defa seyredebilmek için 3 saatlik yoldan geldiğini belirtti. Her yıl hiç kaçırmadan Shen Yun’u seyrettiğini ve şu ana kadar hayatında gördüğü en harika gösterinin Shen Yun olduğunu ifade etti. Bunun nedeninin ise Shen Yun’un seyirciye yaşattığı, hissettirdiği duygular olduğunu söyledi. “Oyunun, dansın ve müziğin arkasındaki duyguları seyirci tam olarak algılıyor ve bu yüzden seyirciler Shen Yun’a tekrar tekrar geliyor” dedi.

Shen Yun websitesi bunu çok güzel açıklıyor: “Klasik Çin dansı çok etkileyici bir güce sahip. Form ve ifade ayrıca duruş, poz ve içsel düşünceler dans aracılığıyla anlam kazanıyor. Gözle görülmesi neredeyse imkansız olan insan doğası, huyu ve karakteri dans ile yansıtılıyor. Ahlaki değerler ve davranışlar, onların içinde bulundukları zihinsel durumlar ve benzeri olgular aynı şekilde gözler önüne seriliyor.”

New York merkezli, kar amacı gütmeyen Shen Yun Klasik Çin Müziği ve Dans Gösterisi her yıl yenilenen dans ve müziğiyle dünya çapında 100 şehirde sahne almaktadır.

“Böyle bir şeyi başka bir yerde görmeniz imkansız”

Marco ve Lillian Maimone çifti Shen Yun’u seyrettikten sonra övgü dolu sözlerle görüşlerini ifade ettiler ve “Shen Yun eşsiz, ilham ve umut verici. Çok ama çok beğendik” dediler.

Marco Maimone, şirketini 19 yaşında açtığından bu yana onu milyon dolarlık bir şirkete çevirmiş ve yanında yüzlerce kişi çalıştıran bir işveren olarak verilen emeğin karşılığının verilmesine inananlardan.

“Tamamen kendimden geçtim muhteşem Shen Yun karşısında. Böyle bir şeyi başka bir yerde görmek mümkün değil” dedi.

Lillian Maimone ise ‘Merhametin Gücü’ adlı dansı seyrederken tüylerinin diken diken olduğunu söyledi. Dansın teması, kökleri antik döneme dayanan meditasyon sistemi Falun Dafa’yı uyguladıkları için Çin’de işkence gören uygulayıcılar. Maimone, Çin’li uygulayıcıların işkenceye uğramaları esnasında işkenceyi yapanların bile merhamete geldiği bu danstan inanılmaz etkilendiğini sözlerine ekledi.

Shen Yun özünde Budizm, Taozim ve Konfüçyanizm’den esinlenmektedir. Merhametli, adaletli ve doğru olmak, yüksek ahlaklı olmak ve kutsal olana saygı, kısacası Çin kültürünün esasını içeren bu değerleri anlatmaktadır.

Ünlü aktris Karen Lorre, Shen Yun’u kapalı gişe şovlardan birinde seyretti (Epoch Times)
Ünlü aktris Karen Lorre, Shen Yun’u kapalı gişe şovlardan birinde seyretti (Epoch Times)

Aktris mutluluk gözyaşlarını tutamadı

NYPD Blue, X- Files ve Cheers gibi popüler televizyon dizilerinde oynayan Karen Lorre, Shen Yun’u kapalı gişe şovlardan birinde seyretti. Lorre’ye göre, Shen Yun dansçılarının performansı insanüstü, tanrısal bir seviyeye ulaşmış. Lorre, “Vücutlarındaki enerjiyi görebiliyorsunuz, kutsal bir his ile doluyorsunuz” dedi.

Lorre, “’Merhametin Gücü’ adlı dansı seyrettikten sonra mutluluktan ağladım, çünkü sevginin gücüne inanıyorum. Eğer sürekli olarak sevip bunu yaşamınızın bir parçası haline getirirseniz eğer, sevgi herşeyi dönüştürme gücüne sahip. Tıpkı dansta anlatıldığı gibi” dedi.

Shen Yun’un websitesi Klasik Çin Danslarını cennetin insanlara bağışladığı kutsal bir hediye olarak tarif etmektedir. “Öyle ki, bu kültür bizlere bizden önceki antik dönemlerde yaşayan son derece saf ve temiz olan bilge kişilerden aktarılmıştır. Bu saflık ve temizlik şu andaki insanoğluna aktarılmalı ve paylaşılmalı” der.

Dünyaca ünlü Shen Yun 4 ayrı grubuyla dünya turunda. 100 şehirde sahne alacak olan Shen Yun, her yıl bu sayıyı artırmaya devam etmektedir. Şu ana kadar yaklaşık 2.000 kez dünyanın en ünlü merkezlerinde sahne aldı. Buna Paris Palais des Congres, Washington Kennedy Centre da dahil. Gişe rekorları kıran Shen Yun defalarca ayakta alkışlandı.

Daha fazla bilgi için: www.ShenYunPerformingArts.org

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.