Şike Davasını Yürüten Mahkeme Heyetinden Flaş Karar

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım (Fotoğraf: İHA)
Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım (Fotoğraf: İHA)

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın da aralarında bulunduğu 6 kişinin yeniden yargılandığı dava ile Yargıtayca bozulan 31 sanığın yargılandığı dava dosyaları ile birleştirildi.

Yargıtay kısmi bozma kararının ardından Sivas Spor Başkanı Mecnun Otyakmaz, Beşiktaş’ın eski yöneticisi Serdal Adalı, Fenerbahçeli yönetici Şekip Mustoroğlu, Olgun Peker’in de aralarında bulunduğu 31 sanığın yargılandığı davanın ilk duruşması geçtiğimiz aylarda yapılmıştı.

İstanbul 13’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada sanıklar ve avukatların savunmaları alındı. Duruşma savcısı Abdullah Mirza Coşkun, bu dava ile Yargıtay’dan bozulup dönen ve 31 sanıklı davanın hukuki ve fiili irtibat bulunduğu gerekçesiyle birleştirilmesini talep etti.

Dava dosyalarının hukuki statüsünün farklı olduğunu öne süren Aziz Yıldırım’ın avukatları ise birleşme talebinin reddedilmesini istedi.

Duruşmaya verilen aranın ardından mahkeme heyeti, iki ayrı davanın birinde verilecek kararın diğerini de etkileyeceği gerekçesiyle davaların birleştirilmesine karar verdi.

İHA

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.