Şirince’de Kıyamet Menüsü

Kıyamet menüsü

Maya takvimine göre 21 Aralık’ta kopacak kıyametten etkilenmeyeceğine inanılan iki yerden biri olan İzmir’in Şirince köyünde bir restoran, 21 Aralık’a özel ‘Kıyamet Menüsü’ hazırladı.

Maya takvimine göre kıyametten etkilenmeyeceğine inanılan iki yerden biri olan Şirince köyünde esnaf, 21 Aralık’ta ilginç yöntemlerle müşterilerini memnun etmeye çalışacak. Dükkanlarını meşhur Şirince şaraplarıyla dolduran işletmeciler, aynı zamanda ilginç tasarımları da ziyaretçilere sunacak. Artemis Restaurant, 21 Aralık gününe özel ‘Kıyamet Menüsü’ hazırladı. Yaklaşık 20 dakikada özel aşçılar tarafından hazırlanan menüde; kıyamet çorbası, alevlerle birlikte servis edilecek olan ateş pilavı, cennet kebabı, yasak elma tatlısı ve son dem çayı bulunuyor.

İşletmenin Genel Müdürü Nuri Türköz, 21 Aralık’ta gelecek misafirleri en iyi şekilde ağırlamayı düşünürken bu tür ilginç tasarımlarla onlara farklı lezzetler sunmayı amaçladıklarını söyledi. Aynı zamanda dans gösterisi gibi farklı etkinlikler de düzenleyeceklerini belirten Türköz, amaçlarının ‘Kıyamet Günü’ne inanıp gelecek olan yerli ve yabancı turistleri en iyi şekilde karşılamak olduğunu ifade etti.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.