Sömestr Tatilinde Çocuklarınızı Götüreceğiniz Yerler

Sömestr tatili için gidilecek yerler

Akvaryumdan, müzeye, bovlinge, gösterilere ve sinemalara kadar sömestr tatilinde çocuklarımız götürebileceğimiz yerler.

Kış boyu yoğun ders ve sınavlardan bunalan çocukların sömestr tatilde dinlenmeleri, aynı zamanda farklı şeylerle ilgilenerek kendilerini geliştirmeleri için bir fırsat yaratılabilir.

Dinlenmeyi ve bir nefes almayı hak eden çocuklar için sömestrde eğlenceli ve iyi vakit geçirecekleri  yerler;

Rahmi Koç Müzesi: Haliç’in kıyısındaki  müzede denizaltıdan uçaklara, bisikletten gramofona binlerce ilginç obje son derece titiz bir düzenleme ile ziyaretçilere sunulmuş. Çocuklar bu aygıtları çalıştırarak  her yönden hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını geliştirebiliyorlar.

Disney gösterisi:  Bayrampaşa’da, Mickey Mouse ve arkadaşları 19 Ocak – 5 Şubat 2012 tarihleri arasında bütün çocukları aileleriyle birlikte harika müzikler, göz alıcı koreografi ve inanılmaz güzellikteki sahneler eşliğinde, kahkaha ve sürprizlerle dolu bir yolculuğa, unutulmaz, çılgın bir maceraya davet ediyorlar.

Hop dansı… İzleyenler yerinde duramayacak; danslara, şarkılara katılacak, en yüksek sesleriyle çılgınca bağıracak, kahkahalar atacaklar.

disney gösterisi

Play Planet: Kurtköy Atlantis AVM’de hizmet veren Play Planet, sınırsız eğlence dünyasının kapılarını açıyor. Bowling, langırt, dart, bilardo, oyun parkı gibi pek çok oyun çeşidi ve alanı ile büyüklere ve küçüklere zevkli dakikalar sunuyor.

Oyuncak Müzesi: Sunay Akın’ın İstanbul Göztepe’de kurduğu müzenin, ayrıca tahta oyuncak boyama atölyesi ve fosil keşif atölyesi var.

Mohini Aile ve Çocuk Yaşam Merkezi: Etiler’de, çocukların fiziksel, sanatsal becerilerini geliştirmeye hedefleyen bir merkez. Çocuk sineması, çocuk tiyatrosu, çocuk spor kulübü ve çocuk eğlence alanı var. Çocuklar ilgi alanına göre Lego ve fen teknolojisi, sanat veya müzik atölyesine katılabilir. Ancak gitmeden önce saatlerini öğrenmek gerekiyor.

Turkuazoo: Bayrampaşa’daki Forum İstanbul Alışveriş Merkezi içindeki akvaryumda, farklı cinsten sualtı canlıları görülebilir. Köpekbalıkları, vatozlar, dev orfozlar, amazon balıkları, deniz yılanları, deniz atları, ıstakozlar, yengeçler var.

turkuazoo

Hafta içi saatte bir, hafta sonları yarım saatte bir düzenlenen dalış seanslarına katılabilir, balıkları ellerinizle besleyebilirsiniz. Ayrıca, gün içinde belli aralıklarla dalgıç gösterileri yapılıyor.

Santral  İstanbul: Çağdaş sanat ve kültürel etkinliklerin düzenlendiği müzede, çocukları geliştirecek atölyeler var.

Film atölyesinde çocuklar senaryo, kurgu gibi çalışmalar yapıyor. Uzmanlar eşliğinde, verilen malzemelerle maket yapmanın yanı sıra, kitap okuyup, resim ve heykel ile el becerilerini geliştiriyorlar.

 

Doğal yaşam parkı: İzmir Çiğli’de 4 bin 250 metrekarelik bir alana kurulan doğal yaşam parkında, çocukların ilgisini çekecek hayvanlar var. Keçi, koyun gibi hayvanlara dokunmalarına izin veriliyor. Zürafaların bulunduğu kuleye çıkmak ve onlara dokunmak, parkı ziyaret eden çocukların en büyük eğlencesi. Araç girmeyen park, 3 saatte gezilebiliyor.

doğal yaşam parkı

Imax sinema dünyasında; Bugüne kadar geliştirilmiş en güçlü ve en etkileyici teknoloji sayesinde, kendinizi filmin içinde hissediyorsunuz. İstinye Park Alışveriş Merkezi içinde bulunan Afm  Imax Sinemaları bu teknolojiye sahip olup çocuklarımızın sömestr tatilinde eğlenebileceği yerler arasında.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.