Sonbahar Yağışları Geliyor, Sıcaklık 5-7 Derece Düşecek

Türkiye hafta sonunda Orta Akdeniz’den gelen yağışlı havanın etkisine girmesi beklenirken hava sıcaklığı da gelecek haftadan itibaren   5-7 derece birden düşecek.

Bugünden itibaren  Marmara’nın batısı ve kıyı Ege’de başlayacak yağışlar yarın Marmara, Ege, Batı Karadeniz, İç Anadolu’nun batısı, Batı Karadeniz ile Yozgat, Çorum, Amasya ve Kırşehir çevrelerinde etkili olacağı tahmin ediliyor.Tahminlere göre yağışlar yarın Güney Ege Kıyıları ile Batı Akdeniz kıyılarında şiddetli yer yer aşırı, Marmara’nın batısı, Kuzey Ege, Göller Yöresi ile akşam saatlerinden sonra Ankara ve Çankırı çevrelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olacak.

Pazartesi günü iç ve batı bölgelerde devam edecek olan yağışların, Antalya ve Muğla çevrelerinde şiddetli ve yer yer aşırı, İç Ege, Göller Yöresi, İzmir, Manisa, Eskişehir, Bilecik ve Sakarya çevrelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.

Yağışlı hava doğuya doğru hareket ederek, hafta ortasına kadar tüm yurdu etkileyerek, Perşembe günü akşam saatlerinden itibaren yurdu terk edeceği tahmin ediliyor. Meteoroloji yetkilileri aşırı ve kuvvetli yağış, kuvvetli rüzgar ve fırtınanın oluşturabileceği sel, su baskını, yıldırım düşmesi gibi olumsuzluklara karşı vatandaşları dikkatli olmaları yönünde uyardı.

Her yağmurun arkasından pırıl pırıl bir güneş daima doğar.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.