Sonunda Prens Eşine, Dünya İse Prensesine Kavuştu

Cuma günü Londra'da Prens William, Kate Middleton ve onun babası Michael Middleton ile beraber evlilik törenlerinde şarkı söylerken (Dominic Lipinski - WPA Pool/Getty Images)

Cuma sabahı, Prens William ve Kate Middleton, Londra’da 1900 kişinin önünde tarihi Westminster kilisesinde hayatlarını birleştirdiler.

Prens William ve gelinin aldıkları unvanlar;

William: Cambridge Dükü, Catherine: Yüksek Kraliyet Cambridge Düşesi, oldu.

Aynı zamanda resmi olamayan, Strathearn İngiliz Kontu ve Carrickfergus Baronu Strathearn Kontesi ve Carrickfergus Baronesi unvanlarına da sahip oldular.

(Getty Images/AFP)

Fakat tüm dünyadaki düğünü gözlemleyen kişilere göre Kate Middleton tam bir prenses.

Seremoni tüm dünya da 2 milyon kişi tarafından seyredilirken Londra sokaklarına binlerce kişi akın etti ve pozitif bir atmosfer mevcuttu.

Kalabalık grup halinde turistler ve Londralılar düğünü dev ekranlardan sükunet içinde seyrettiler.

Kate Middleton’a nadir bulunması ile meşhur Gal altınından yapılmış bir yüzük takıldı. Kraliçe II. Elizabeth ve Prenses Diana da bu yüzüklerden takmıştı.

Middleton, geçen yıl intihar eden ünlü İngiliz tasarımcı ve modacı Alexander McQueen’in baş tasarımcısı Sarah Burton imzalı bir gelinlik giydi. Kraliyet geleneklerine göre, gelinliğin İngiliz bir tasarımcının imzasını taşıyor olması ve kolları ile göğüs kısmının çok açık olmaması önem taşıyor.

Prens William ise düğününde mensubu olduğu Kraliyet Hava Kuvvetleri’nin (RAF) mavi üniforması yerine, onursal albay rütbesinin bulunduğu kırmızı İrlanda muhafızı üniforması giydi.

Başpiskopos Canterbury Rowan tarafından gerçekleştirilen evlilik töreninde, iki tarafta “Kabul ediyorum” dedikten sonra, Prens Wiiliam “Bu yüzük ile seninle evleniyorum” dedi ve yüzüğü Middleton’un parmağına geçirdi.

(Getty Images/AFP)

Dışarıdaki kalabalık gruplardan tören sonrası ulusun yeni prensesi için alkışlar sesleri yükseldi.

Prens William ve Kate, Buckingham Sarayı’na girişlerinden yaklaşık 1,5 saat sonra, sarayın balkonuna çıktı.

Geleneksel olarak İngiliz Kraliyet ailelerinin düğün törenleri sonrasında yapılan balkon selamlamasında, William ile Kate halkı selamladılar.

Derleme İngilizce Metin: http://www.theepochtimes.com/n2/world/royal-wedding-a-princess-is-made-55559.html

Yoruma kapalı.