Spiker Canlı Yayında Putin’i Kınadı ve Ardından İstifa Etti

RT-212x130Kremlin tarafından kontrol edilen Russia Today televizyonu spikeri Liz Wahl, yayın sırasında Rusya’nın Ukrayna’daki düşmanca eylemini ağır bir dille eleştirdi ve ardından görevinden istifa etti.

Wahl “[Rusya Devlet Başkanı Vladimir] Putin’in eylemlerini örtbas eden Rus hükümeti tarafından finanse edilen bir kanalın parçası olamam. Amerikalı olduğum için gurur duyuyorum ve gerçeği yaymaya inanıyorum, bu sebeple bu haber yayınından sonra istifa ediyorum” dedi.

Wahl, istifa etmeden önce çalıştığı kanalda diğer muhabirler gibi etik ve ahlaki sorunlar ile karşılaştığını anlattı. Wahl’ın geçmişi bu kararı vermesinde önemli rol oynadı. “Dedelerim, Sovyet güçlerinden kaçmak için Macar devrimi sırasında buraya mülteci olarak geldiler. Diğer tarafta anne tarafı akrabalarım yaşıyor ve hergün yoksullukla mücadele ediyorlar. Ben ise burada ABD’de büyüdüğüm için çok şanslıyım” dedi.

“Ben bir emektar kızıyım, eşim bir askeri üste doktor ve hergün ilk elden insanların bu ülke için ödediği bedeli görüyor.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.