Spor Kulüplerinden Depremzedelere Yardım

Fenerbahçe Spor Kulübü, Van’da meydana gelen ve hepimizi derinden yaralayan deprem felaketinin acılarını bir nebze de olsa sarmak amacıyla, kışlık Fenerium ürünlerinden oluşan yardım malzemelerini deprem bölgesinene gönderdiğini açıkladı.

Fenerium merkez depolarından, Aras Kargo’nun yardımlarıyla bölgeye ulaştırılacak olan yardım malzemeleri, Bitlis Fenerbahçeliler Derneği ve Bitlis Tatvan Kaymakamlığı tarafından felaket bölgesindeki ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak.

Galatasaray Spor Kulübü’nün organize ettiği yardım tırının dün akşam saatlerinde bölgeye hareket ettiği bildirildi.

Öte yandan soğuk havaya, gıdasızlığa, barınaksızlığa karşı gerçekten işe yarayacağı düşünülen yardım malzemesini deprem bölgesine götürecek Galatasaray taraftarlarının yardım tırı, duyarlı taraftarlarımızın katkısı için 26 Ekim Çarşamba günü Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena’da olacağı ve 26 Ekim Çarşamba günü bölgeye hareket edeceği belirtildi.

Beşiktaş Kulübünün internet sitesinde yapılan açıklamada, depremden sonra zor şartlar altında yaşamlarını sürdüren vatandaşların acil olarak ihtiyaç duyduğu 3 bin 500 parça çeşitli giyecek eşyasının, Van’a ulaştırılması için Türk Kızılayı’nın Beşiktaş’taki şubesine teslim edileceği bildirildi.

Merkez Üssü Van’ın Tabanlı köyü olan 7.2 büyüklüğündeki depremde evleri yıkılan ve hasar gören vatandaşlarımızın acil ihtiyaçları için Başbakanlık tarafından açılan yardım kampanyasına Samsunspor Kulübü de katıldı. Samsunspor Yönetim Kurulu, yardım kampanyasına 50 bin TL yardım desteğinde bulundu.

Trabzonspor, Van’da yaşanan üzücü deprem felaketinden mağdur olan vatandaşlarımız için bir kampanya başlattı.

Kampanya kapsamında TS Club web sitesi üzerinden 24-30 Ekim 2011 tarihleri arasında yapılacak alışverişlerin tüm geliri Van’daki depremzedeler için kullanılmak üzere Kızılay aracılığıyla bölgeye gönderilecek.

 

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.