Spor Toto Süper Lig 2011-2012 Sezonu 5 Ağustos 2011’de Başlayacak

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, gündemdeki şike iddiaları ve gelişmeler ile ilgili toplantı düzenledi. İstanbul’da yapılan toplantının ardından TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte basın açıklaması yaptı.

Fotoğraf: www.tff.org

 

Aydınlar, Spor Toto Süper Lig’de 2011 – 20012 sezonunun belirlendiği gibi 5 Ağustos 2011’de başlayacağını ve 2010-2011 sezonunun tescil edildiği şekilde UEFA’ya bildirildiğini ve Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında oynanacak olan TFF Süper Kupa Finali’nin de, 31 Temmuz 2011 Pazar günü gerçekleşeceğini söyledi.

Konuşmasına devam eden Aydınlar “Gün birlik beraberlik günüdür. Çok detaylı düşünüyoruz. Kararımızın herkesi memnun etmesi mümkün değil. Kamuoyundan soğukkanlılık ve sağduyu ile davranmasını bekliyoruz” dedi.

Şu anda soruşturmaların devam ettiğini, Cumhuriyet Savcılığı’nın konu ile ilgili iddianameyi hazırlayıp, iddianamenin de mahkemece kabul edilmesi üzerine disiplin soruşturmasının başlatılacağını ve konuyu düzenli olarak FIFA  ve UEFA ile paylaştıklarını bildiren TFF Başkanı, “bu süreçte Türkiye Futbol Federasyonu’nun en doğru kararı alacağından kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

 

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.