Sur’da Bir Asker Daha Şehit Oldu

Fotoğraf: İHA
Fotoğraf: İHA

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde girdiği çatışma sonrası yaralanan asker Göksal Cin, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. Şehidin ailesi askerleri karşısında görünce sinir krizi geçirdi.

Zonguldak Vali Yardımcısı Hüseyin Ergi, 3. Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Birol Şimşek, İl Jandarma Komutanı Albay Haluk Selvi ve beraberindeki sağlık ekipleri sabah erken saatlerde şehidin ailesinin oturduğu eve geldi.

Elvanpazarcık beldesine bağlı Çalca Mahallesi’ne gelen askerleri karşısında gören aile sinir krizi geçirdi. Elvanpazarcık Belediye Başkanı Hüseyin Uzun tarafından karşılanan heyet ardından aile ile görüşmek istedi. Feryat eden ve baygınlık geçiren şehidin annesi Azime Cin ve kardeşlerini komşuları teselli etmeye çalıştı. Rütbeli kadın asker tarafından teselli edilmeye çalışılan şehidin ailesi güçlükle ayakta durabildi. Anne Azime Cin, “Oğlum bizi nereye bıraktın” diye feryat etti.

Baba Şaban Cin’i ise Tugay Komutanı Tuğgeneral Birol Şimşek teselli etmeye çalıştı. Şehidin babasını önce bir sandalyeye oturtan Tuğgeneral Birol Şimşek, ardından şehidin babasını ambulansa getirdi. Baba Şaban Cin’e ambulansta ilk müdahalesi yapılırken, köy sakinleri de şehidin evinin önüne akın etti.

Yaklaşık 2 ay önce nişanlandığı öğrenilen şehidin evine jandarmalar tarafından Türk Bayrağı asıldı. Sağlık ekipleri de fenalaşan aileye müdahale etti.

Şehit Göksal Cin’in yarın Zonguldak’ta defnedileceği öğrenildi.

İHA

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.