Suriye’de Tutuklu Bulunan Gazeteci Cüneyt Ünal Serbest

Suriye’de 3 aydır tutuklu olarak alıkonulan Türk Gazeteci Cüneyt Ünal, bu ülkeye giden CHP heyetinin Şam’da Suriye üst düzey yönetimi ile yaptığı görüşmeler sonucu serbest bırakıldı. 

Gazeteci Cüneyt Ünal için temaslarda bulunmak Hatay Milletvekili Hasan Akgül, Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz, Mevlüt Dudu, Ankara Milletvekili Levent Gök, Ehlibeyt Vakfı Başkanı Ali Eral Yayladağ sınır kapısı üzerinden Kara yolu ile Suriye’ye geçti.

Yapılan üst düzey temasların ardından CHP heyetinde bulunan Hatay Milletvekili Hasan Akgül, gazeteci Cüneyt Ünal’ı teslim aldıklarını ve Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın Cüneyt Ünal’ı, özgürlüğü için çaba gösteren CHP heyeti ile Türkiye halkına armağan ettiğini söylediğini bildirdi. Akgül bugün Türkiye’ye döneceklerini bildirdi.

Bu haberin Türkiye’ye gelmesi üzerine Ünal’ın Ankara’daki baba evinde bayram sevinci yaşandığı bildirildi. Annesi Arife Ünal’ın, “Oğlumu bir an önce kucaklamak istiyorum. Neredeyse oraya gitmek istiyorum. Hiç umudumuzu yitirmemiştik ” dediği belirtildi.

Ünal’ın babası Hikmet Ünal’ın da aynı mutluluğu yaşadığı ve oğluna biran önce sarılmak istediği, 90 gündür büyük hasret çektiklerini, acılar yaşadıklarını ve rahatsızlandıklarını, bugün oğlundan gelen haberle bu acıların sona erdiğini ifade ettiği bildirildi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.