Taksim Gezi Parkı Eylemi Diğer Şehirlere de Sıçradı

diren gezi parkıİstanbul Taksim Gezi Parkı’nda devam eden protestolar diğer şehirlere de sıçradı.

İstanbul Taksim Gezi Parkı’nda yaşanan olaylara destek veren Eskişehirli yaklaşık bin kişilik grup, AK Parti İl Teşkilatına yürümek isteyince ortalık savaş alanına döndü. Taksim Meydanı’nda bulunan Gezi Parkı’ndaki yıkıma karşı direnen gruba destek vermek amacıyla Eskişehir ETİ Park’ta toplanan grup, önce şarkılar söyleyip dans etti. Ardından örgütlenen grup Yunus Emre Caddesi üzerinde bulunan AK Parti İl Teşkilatı binasına yürümek istedi.

Ayrıca  İzmir’de düzenlenen yürüyüş sonrası çıkan olaylar sokaklarda devam ediyor. Olaylarda 4 polis ve bir vatandaş yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

Taksim Gezi Parkı’nda çıkan olaylara destek olmak için Alsancak İskelesi önünde toplanan sivil toplum kuruluşu, siyasi partiler, taraftar dernekleri üyeleri, sloganlar atarak Taksim Gezi Parkı’nda yaşanan olayları protesto etti. Gruptan ayrılan yaklaşık 100 kişilik grup ise Basmane Meydanı’na kadar yürüdü. Burada polise taş, şişe ve sopalarla saldıran grup, Basmane Otobüs Son Durakları’nın bulunduğu bölgede yol kenarındaki kaldırım taşlarını sökerek polise fırlattı. Polis, yol ortasında ateş yakan ve yüzlerini örtülerle kapatan gruba karşı tazyikli suyla müdahale etti. Bu arada , protesto amacıyla AK Parti Konak İlçe binasına gitmek isteyen bir diğer grup, kurulan polis barikatını aşmak istedi. Göstercilerin polise taş atması üzerine, polis gruba biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti. Gazdan etkilenen bazı protestoculara, ambulansta müdahale edildi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansi

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.