Taksim’de Kar Tanelerinin Düşmesi Şaşkınlık Yarattı

Bugün Taksim Meydanı’na yağan kar şaşkınlık yarattı. Meteoroloji yetkilileri bu sıcaklıklarda kar yağmasının imkansız olduğunu, kar tanesine benzetilenlerin hızla eriyen dolu taneleri olabileceğini belirttiler.

Vatan gazetesi’nin haberine göre saat 14.35 sıralarında gözlenen yağış heyecan yarattı.Çok kısa süren yağış, yağmur tanelerinin ardından kar tanesi şeklinde görüldü. Daha sonra tamamen yağmura çevrildi. Ancak 31 Mayıs günü yaşanan bu görüntüler heyecan yarattı.

Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre hava sıcaklığının 22 derece civarında ölçüldüğü bir günde kar tanesi yağmasının imkansız olduğunu, düşen yağışın dolu tanelerini hızla erimesine bağlı gevşeme sonucu kar tanesine benzetildi.Kısa süreli yağışın ardından güneş açtı. Yaşanan hava olayı Taksim Meydanı’ndaki  vatandaşları şaşkına çevirdi.

İstanbul’da öğle saatlerinde başlayan yağış, aralıklarla sürecek. Türkiye’nin bir çok bölgesinde etkili olan yağışlar yerini sıcak havaya bırakacak.Hafta sonundan itibaren sıcaklıklar 4-6 derece artarak mevsim normallerinin üzerine çıkacak.

İzmir’de de gece yarısından sonra yaklaşık 1 saat etkili olan yağış sonrası taşan rogar kapakları ve mazgallar nedeniyle bir çok ev ve işyeri kanalizasyon suyuyla doldu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.