Tarihi Antakya Şehrinde Falun Dafa Fotoğraf Sergisi Yapıldı

Falun Dafa fotoğraf sergisi
Antakya’da Falun Dafa’nın Yolculuğunu anlatan Uluslararası fotoğraf sergisi
Fotoğraf: Epoch Times / Çiğdem Akdeniz

Uluslararası bir sergi olan ve Falun Dafa’nın Yolculuğunu anlatan sergi Antakya’nın merkezinde eski Antakya evinin küçük bir restaurant haline getirilmiş olan Sade Kahve’de açıldı. Serginin uluslararası olması ve tüm dünyada eş zamanlı olarak sergilenmesi Antakya halkı tarafından ilgi ile karşılandı.

18-20 Ekim 2013 tarihlerinde açık olan sergiye Antakya’nın yerel medyası da özel ilgi gösterdi. Antakya ve Hatay Habercim yerel gazeteleri sergiyi gezdi, fotoğraflar çekti.

Antakya'da Falun Dafa'nın Yolculuğunu anlatan Uluslararası fotoğraf sergisiFotoğraf: Epoch Times / Çiğdem Akdeniz
Antakya’da Falun Dafa’nın Yolculuğunu anlatan Uluslararası fotoğraf sergisi
Fotoğraf: Epoch Times / Çiğdem Akdeniz

Sergideki fotoğraflarda 1992 yılında Çin’de ortaya çıkan Falun Dafa uygulamasının 1999 yılına kadar ne kadar popüler olduğu ve halk tarafından sevildiği anlatılırken, 1999 yılında 100 milyon gibi çok fazla bir populasyondan rahatsız olan Çin Hükümetinin uygulamayı yasaklaması,  kendi halkına işkence yapması ve organlarını alıp tüm dünyaya satması anlatılıyor.

Ayrıca Falun Dafa’nın dünya çapında aldığı ödüller, yapılan işkenceler ve yine dünya çapında yapılan protesto gösterileri fotoğraflarla sergilendi.

Sergiyi gezen esnaf ve halktan kişiler bu serginin Antakya’da yapıldığı için teşekkür etti.   Esnaflardan Kuyumcu Halil bey sergiyi gezdi , “Bu sergiyi Antakya’ya getirdiğiniz için teşekkür ederiz. Fakat daha sonra tekrar gelin, biz her türlü size destek oluruz” dedi.

Jeoloji Mühendisi Celal bey, Antakya’da kendisinin de Fotoğraf sergilerinin düzenlediğini ve İnsan Hakları konusunda bir fotoğraf sergisi düzenlediği için Türkiye Falun Dafa Derneğine teşekkür etti.

Yüksek Ziraat Mühendisi Semira hanım, böyle bir uygulamaya karşı yapılan işkenceleri anlamadığını ve yapılan işkencelerin çok acımasız olduğunu belirtti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.