Tavşan Diye Eşini Öldürdü

Gaziantep’te eşini av tüfeği ile başından vurarak ölümüne sebep olduğu iddia edilen şahıs, camdan dışarıya baktığında tavşan gördüğünü, eşine ’eğil’ dediğini, ancak ateş ettiğinde eşinin vurulduğunu söyledi.

1628603
Fotoğraf:İHA

Nizip Ağır Ceza Mahkemesinde ’Kasten Adam Öldürmek’ suçundan müebbet hapis cezası istemiyle yargılanan Osman K. (27) hakim karşısına çıktı. Mahkemede savunma yapan sanık, 4-5 yıldır esrar kullandığını ve Gaziantep Amatem’e gittiğini, ilaç kullandığını, olay günü de 14.00’te uyuyarak, saat 23.00 sıralarında da uyandığını söyledi.

“TAVŞAN ZANNETTİM’’

Eşi Arzu Köse’nin silaha meraklı olduğunu söyleyen Osman K., “Eşim yanıma gelerek, silahla ateş etmek istediğini söyledi. Bunun üzerine babama ait av tüfeğini alarak dama çıktık. Kendisine yardım ettim, bir el havaya ateş ettik. Ardından eşimle birlikte aşağı indik. Eşim avludaki dış duvara yakın sandalyeye oturdu. Ben de bu sırada silahı tekrar yerine bırakmak için doldurdum. Bu sırada pencereden dışarıya doğru baktığımda evin önünde bir tavşan gördüm. Avluda sandalyede oturan eşime ‘Arzu eğil’ diye bağırarak tavşana 1 el ateş ettim. Aramızda 3-4 metre mesafe bulunan eşim, sandalyeden yere düştü. Ondan sonra hastaneye götürün, yardım edin diye bağırdım. Jandarmalar gelince de korkarak kaçtım. Eşimi öldürmek istemedim. Olay kazadan ibarettir. Beraatımı istiyorum’’ dedi.

“ŞİKAYETÇİYİM’’

Duruşmaya müşteki sıfatıyla katılan Arzu K.’nın annesi Naciye Güdümen, kızının sürekli şiddet gördüğünü savunarak olay günü 22.30 sıralarında, kaynanasının telefonundan kendisini arayarak, hal hatır sorduğunu söyledi. Güdümen, “Kızıma damadımın nasıl olduğunu sordum. O da Osman, doktorun verdiği ilaçlardan 5-6 tane alarak uyudu dedi. Sabah polisin araması ile olaydan haberdar oldum. Kızım evliliğinde pek çok kez şiddet gördü. Damadım Osman kızımı bilerek ve kasıtlı olarak öldürdü’’ diyerek şikayetçi olduğunu söyledi.

Diğer yandan Ankara Jandarma Genel Komutanlığı tarafından hazırlanan raporda, maktul Arzu K. ve şüpheli Osman K.’ya ait el, yüz ve elbiseleri üzerinde yapılan analizlerde atış artıklarının bulunduğu belirlendi.

Mahkemede ifade veren tanıklar ise olayı görmediklerini, ancak zanlı Osman K.’nın olaydan hemen sonra “Eşimi doktora götürün’ diye bağırdığını söylediler. Mahkeme sanığın beraat talebini reddederken, duruşma eksik evrakların tamamlanması için ileri bir tarihe ertelendi.

Öte yandan, iddiaya göre 17 Haziran 2015 tarihinde Nizip ilçesi Bahçeli Mahallesi’nde yaşanan olayda, Arzu K. (25) kocası Osman K. (27) tarafından ateşlenen av tüfeği ile başından vurularak hayatını kaybetmişti. 6 yıllık evli 2 çocuk annesi genç kadının cesedi olay yerinde yapılan incelemenin ardından Gaziantep Adli Tıp Morguna kaldırılmış, katil zanlısı koca olaydan bir gün sonra Jandarma’ya teslim olmuştu.

İHA

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.