Tayland’da Talihsiz Kaza

Ishara S.KODIKARA/AFP/Getty Images)

Tayland’daki bir fil safarisi esnasında üzücü bir olay yaşandı. Fillerin bir anda paniğe kapılması ve kavga etmeye başlamaları ile birlikte, İsveçli bir bayan yaşamını kaybederken, 3 kişi de ağır şekilde yaralandı.

63 yaşında yaşamını kaybeden bayan yere düştükten sonra filin ayakları altında kalarak can verdi. Kazada yaralanan bir diğer kişi ise etraftaki ağaçlık bölgeye doğru şans eseri savrularak kurtulmayı başardı. Phuket hastanesine kaldırılan yaralının sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

Olay esnasında Avustralyalı bir bayan ile bir başka İsveç vatandaşı daha ciddi şekilde yaralandı ve hastanede tedavi altına alındılar.

Bangkok Post gazetesinin haberinde: ‘‘Fil safarisi sırasında filler bir anda kavga etmeye başladılar. Fillerden birisi ayaklarının üzerine kalkınca üzerindeki turistler yere yuvarlandı ve bir anda fillerin ayaklarının altında kaldılar’’ dendi.

Olaya sebebiyet veren fillerin turist taşımaları yasaklandı. Fillerin geleceğine yetkililer karar verecek. Olay Phuket’te bulunan Khao Sok Ulusal Parkında gerçekleşti.

 

 

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.