TBMM Çalışanları Rehin Alınmaya Çalışıldı

TBMM’Ye girmeye çabalayan DHKP/C terör örgütü ile irtibatlı iki kişi yakalandı.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’ı ziyaret edeceklerini söyleyerek TBMM ziyaretçi kabul salonuna gelen biri kadın iki şahısın Meclis çalışanlarını rehin almaya çalıştığı iddia edildi.

Yakalanan şahısların üst aramalarında “bomba düzeneği süsü verilmiş siyah kutu ve uç kısmına kesici cisim bantlanmış kurşun kalem bulunduğu” öne sürülürken, şahısların “DHKP-C irtibatları olduğu” iddiası ortaya atıldı.

Ankara Cumhuriyet Savcılığı da olaydan sonra şu açıklamayı yaptı:

”TBMM Ziyaretçi Kabulüne gelerek görevli personele ucunda jilete benzer madde sarılı kalem ile saldıran Mulla Zincir ve Eylem Yücel isimli şahıslar TBMM Koruma Daire Başkanlığı personelince orantılı güç kullanılarak etkisiz hale getirilerek yakalanmışlardır. Eylem Yücel’in yanında bulunan çanta içerisinde yapılan aramada bomba düzeneğine benzeyen ve dışarısında kablolar bulunan bantlanmış siyah kutu bulunmuş, uzmanlarca yapılan kontrolde içerisinin boş olduğu anlaşılmıştır. Adı geçen şahısların yapılan UYAP/ARŞİV tetkikinde; DHKP/C terör örgütü üyesi olmak, örgüt propagandası yapmak, Kanuna Aykırı Toplantı ve Yürüyüşlere Silahsız Katılarak İhtara Rağmen Kendiliğinden Dağılmama suçlarından bir çok suç kaydının olduğu ve haklarında açılmış kamu davalarının bulunduğu tespit edilmiş ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile gözaltına alınmışlardır”

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.