TBMM’de CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na Yumruklu Saldırı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu (www.chp.org.tr)
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu (www.chp.org.tr)

TBMM’de grup toplantısı öncesi CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu saldırıya uğradı. Yumrukların hedefi olan CHP liderinin Meclis revirinde tedavi altına alındığı ve durumunun iyi olduğu belirtildi.

Kılıçdaroğlu, BDP’lilerle el sıkışırken saldırıya uğradı ve gözlüğü kırıldı. Kılıçdaroğlu’na saldıran kişinin Orhan Övet adlı bir şahıs olduğu bildirildi.

Övet, BDP kulis salonundan alınarak dışarıya çıkarıldı ve gözaltına alındı. BDP Grup Başkan vekili Hasip Kaplan, saldırının BDP ile ilgisi olmadığını belirtti.

Daha sonra Kılıçdaroğlu grup toplantısına başlamadan önce açıklamada bulundu: “Herkesi sükunete davet ediyorum. Demokrasi yolu engellerle dolu. Bu CHP’ye yapılan ilk saldırı değildir. Rahmetli İsmet İnönü’ye de taş atıldı, kafası yarıldı. Ama bir tek hedefimiz var. Bu ülkeye sağlıklı bir demokrasi ya getireceğiz, ya getireceğiz. Baskılar, şiddet bizi engelleyemez. Biz kimsenin önünde diz çökmemiş, yedi düvele karşı mücadele etmiş bir gelenekten geliyoruz. Öyle bir yumruk atacaklar, biz geri adım atacağız, asla geri adım atmayacağız” dedi.

Sözcü Gazetesinin haberine göre, Orhan Övet’in “Kılıçdaroğlu’nun görüşlerini beğenmediğim için yumruk attım” dediği öğrenildi. Ayrıca Övet’in kendisini tokatlayan vekillerden şikayetçi olduğu da belirtildi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.