TDH lideri Sarıgül: Bizden korkmaya başladılar

İZMİRTürkiye Değişim Hareketi (TDH) lideri Mustafa Sarıgül, İzmir’de Zübeyde Hanım’ın mezarını ziyaret ettikten sonra partisinin Karşıyaka ilçe teşkilat binasının açılışını yaptı. Sarıgül burada yaptığı konuşmada, “Şunu tüm ulusumun bilmesini istiyorum, bizden korkmaya başladılar.” dedi. Sarıgül, mezarlıktan Karşıyaka İskele’ye doğru yürüdüğü sırada bir kişi Sarıgül’e yaklaşmak isteyince konvoyda saldırı paniği yaşandı. Kimliği belirsiz kişi korumalar tarafından Sarıgül’e yaklaştırılmadan yaka paça kenara alındı. Bu sırada konvoyda izdiham yaşandı.

Sarıgül, Zübeyde Hanım’ın mezarını ziyaret ettikten sonra partililerle Karşıyaka çarşısı içinden yürüyerek partisinin Karşıyaka ilçe teşkilat binasının açılışının yapılacağı Karşıyaka İskele’ye kadar yürüdü. Yürüyüş sırasında bir öğrencinin Sarıgül’e doğru yürümesi ‘saldırı’ korkusuna neden oldu. Sarıgül’ün korumaları genci yaka paça kenara çekti. Bu sırada yürüyüş konvoyunda izdiham yaşandı.

Partisinin Karşıyaka ilçe teşkilatı binasının açılışında otobüsün üzerine çıkarak toplanan partililere hitap eden Sarıgül, “Bizim bu enerjimizi, yaktığımız bu meşaleyi ve başarıları kıskanan hasetler, fesatlar, münafıklar ve şer güçler kendi bataklıklarını, kendi çamurlarını bize bulaştırmak istiyorlar. Ama şunu bilsinler ki, TDH, örfüne, töresine, geleneklerine bağlı, inançlarına saygı duyan bir harekettir. Osmanlı’dan bu tarafa Türkiye Cumhuriyeti’nin manevi ve kültürel değerlerini hep korudum. Bundan sonra da korumaya devam edeceğim.” diye konuştu.

Sarıgül, son günlerde şahsına ve harekete yönelik eleştirilere de üstü kapalı cevap verdi. “Bizden korkmaya başladılar” diyen Sarıgül, “Tüm ulusumun şunu bilmesini istiyorum ki bizden korkmaya başladılar. Ben arkadaşlarıma demiştim ki, ne zaman bize bulaşmaya başlarlarsa anlayın ki iktidara doğru bismillah diyerek emin adımlarla ilerliyoruz. Biz, incinsen de incitme felsefesini baştacı yapmış insanlarız. Biz, düşmanımızın bile insan olduğunu unutmayız. Şunu bilin ki biz insanlara sadece çiçek atarız, sevgi tohumları atarız. TDH’ye gönül veren arkadaşlar büyük düşünelim. Küçük olsun benim olsun mantığı bizim mantığımız değil. Herkesi kucaklayın. Allah’ım bizi hasetlerden, fesatlardan, münafıklardan ve zalimlerin şerrinden korusun.” dedi. Sarıgül daha sonra partililerle birlikte Karşıyaka İlçe Teşkilatı’nın açılışını yaptı.

TDH lideri Sarıgül’ün İzmir’deki ilk durağı Karşıyaka’da bulunan Zübeyde Hanım’ın mezarı oldu. Burada, ülkenin dört bir yanından getirilen toprağı ve çiçekleri mezara bırakan Sarıgül, yaptığı konuşmada tüm annelerin anneler gününü kutladı. Burada konuşan Mustafa Sarıgül, Anneler Günü’nün çok önemli olduğunu, TDH’nın bundan sonra Anneler Günü etkinliklerini Zübeyde Hanım’ın mezarı başında yapacağını söyledi. Büyük Önder Atatürk’ü dünyaya getiren Zübeyde Hanım’ın, Türkiye’nin annesi olduğunu belirten Sarıgül, şöyle konuştu: ”Üç sene önce kaybettiğim rahmetli annem Hacı Ayşe Sarıgül’ün oğlu olmaktan büyük onur ve mutluluk duyuyorum. Sabahleyin annemin kabri başındaydım, şimdi de ulusumuzun anası Zübeyde Hanım’ın kabri başındayız. Zübeyde Ana’mıza bütün analar adına, dünyadaki bütün analar adına rahmet diliyorum, toprağı bol olsun. Ata’mızı unutturmak isteyenlere buradan şu cevabı veriyoruz, Ata’mızı kimse, ne Türkiye’ye, ne de dünyaya unutturabilir. Rahat ol Zübeyde ana, senin oğlunun düşünceleri yurtta sulh, dünyada sulh anlayışıyla sadece Türkiye’de değil, dünyanın bütün demokratik ülkelerinde yaşamaktadır.”

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.