Teröristlerin Kimlikleri Belirlendi

Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı Çalıyurt köyü kırsalında öldürülen 3 teröristin cenazeleri, Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nin morguna kaldırıldı.

Teröristlerin Diyarbakır nüfusuna kayıtlı Ali Altın, Sivas’ın Kangal ilçesi nüfusuna kayıtlı Coşkun Doğan ve Suriye uyruklu Şeyhmus Amanos olduğu tespit edildi.

Teröristlerden Şeyhmus Amanos’un 7 Aralık 2009’da Tokat’ın Reşadiye ilçesinin Sazak köyü yakınlarında 1’i uzman çavuş 7 askerin şehit olduğu, 1’i uzman çavuş 3 askerin yaralandığı terörist saldırıyı yapan grubun sorumlularından olduğu belirlendi.

Bu arada çıkan çatışmada teröristler ile birlikte 3 adet Kalaşnikof piyade tüfeği ve bu tüfeğe ait 13 adet şarjör ile 186 mermi, 1 adet tabanca, 3 adet şarjör ve 45 adet mermi, 4 adet el bombası, 2 adet telsiz, 1 adet şarj cihazı, 1 adet dürbün, 3 adet elektrikli fünye, 23 metre kablo, 1 adet kablo ile 2 adet sırt çantası ve muhtelif gıda ve yaşam malzemeleri ele geçirildi. Teröristlerin cesetlerinin, yapılan işlemlerin ardından teslim edileceği öğrenildi.

Yoruma kapalı.