Tesk Esnafı Canlandırmak İçin AVM Kanunu İstiyor

tesk-baskani

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, 2012’nin esnaf açısından iç açıcı bir yıl olmadığını . Hükümetten AVM, hiper ve gros market kanununu bir an önce çıkartmasını önemli yasaların Meclis’ten geçmesini istedi.

 

(TESK) Başkanı yaptığı konuşmada” Cadde esnafı artık bitiyor . Bu yasaların acilen çıkması lazım. Orta sınıf ortadan kalkıyor ki, bu son derece tehlikeli. Dolayısıyla doğu ile mukayese ettiğiniz zaman biraz daha işler iyi, ama genel şikayet haksız rekabet. Haksız rekabetin yanı sıra esnafımızın sosyal güvenlik primlerini ödeme sıkıntısı da var. İnsanlar altını bile kartla alıp zararına nakde dönüştürüyor. Ülkede nakit akışı sağlanamıyor. Vatandaşın aldığı maaş kartlara gidiyor. Bu durum esnafı da ciddi şekilde sıkıntıya sokuyor.

Ülkemiz için de olmadı. Biliyorsunuz etrafımızda ateş çemberi var. İçeride de terör belası. Avrupa’ya göre iyi olsak da yine de önemli bir sıkıntı var” diye konuştu.

(TESK) Başkanı Bendevi Palandöken Hükümetten AVM, hiper ve gros market kanununu bir an önce çıkartmasını önemli yasaların Meclis’ten geçmesi.istedi.

 

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.